Yükleniyor...

Brad Garlinghouse: SEC Davası 200 Milyon Dolara Mal Oldu

Brad Garlinghouse, SEC davasını savunmak için 200 milyon dolar harcandığını açıkladı.

brad garlinghouse

Brad Garlinghouse, SEC davasını savunmak için 200 milyon dolar harcandığını açıkladı.

SEC davasının 200 milyon dolara mal olduğunu açıklayan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin kripto düzenlemeleri ve siyaset öncelikli politikasından yakındı. Garlinghouse açıklamasının devamında, yatırımcıların ABD’den kaçınmalarını tavsiye etti. 

Garlinghouse: Yatırımcılar ABD’den Kaçınmalı

Brad Garlinghouse’un açıkladığına göre Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından kendisine karşı açılan davayı savunmak için 200 milyon dolar harcadı. 

Garlinghouse, bu rakamı 8 Mayıs’ta Dubai Fintech Zirvesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında açıkladı. CEO, Birleşik Arap Emirlikleri sanal varlık düzenleme otoritesinin düzenleyici ilerlemesi ve Avrupa Birliği’ndeki son Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) tasarısı ile karşılaştırıldığında ABD’nin geride kaldığını belirtti. 

Garlinghouse, SEC başkanı Gary Gensler’a gönderdiği bir mesajda, Ripple Birleşik Arap Emirlikleri’ne genişlerken ABD’nin önemli ölçüde geride kalmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 

Garlinghouse’a göre bu durumla ilgili en zor şey, politikayı ilkelerinin önüne koyan bir ülkeye sahip olmak. Yatırımcılara ABD’den kaçınmaları gerektiğini söyleyen CEO, birçok ABD merkezli şirketin ve ABD’li kamu kuruluşlarının da aynı fikirde olduğuna inanıyor. 

Ripple, Aralık 2020’de SEC tarafından dava edilmiş ve Ripple’ın yasadışı XRP sattığı iddia edilmişti. SEC, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul etti. Ripple ise Howey testi kapsamında bir yatırım sözleşmesi teşkil etmediğini savunarak bu iddiayı bir süredir itiraz ediyor. 

İki buçuk yıldır devam eden dava ABD pazarında zorluklar yarattı. Garlinghouse’a göre hakimin önümüzdeki üç ila altı ay arasında bir karar vermesi bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner