Yükleniyor...

Binance’te Bitcoin Çekiminin Durdurulması Endişe Yarattı

Binance'in dün Bitcoin çekim işlemlerini iki kere askıya alması endişeleri beraberinde getirdi.

cz binance

Binance’in dün Bitcoin çekim işlemlerini iki kere askıya alması endişeleri beraberinde getirdi.

En büyük kripto para borsası Binance, işlemleri iki kere durdurmasının ardından kullanıcılar endişelendi. Memecoin furyası ile birlikte platformda yapılan işlemlerin artması işlem fiyatlarını da yükseltti.

Binance’in İki Kere Çekimleri Durdurması Paniğe Yol Açtı

Binance, ağdaki tıkanıklığı gerekçe göstererek Pazar günü Bitcoin’in 12 saatten daha kısa sürede iki kez çekilmesini durdurdu. ABD düzenleyicileriyle sorun yaşayan borsa, bekleyen işlemlere daha yüksek ücretler uygulanması sebebiyle bu durumun yaşandığı açıklandı.

binance pazar payi

Pepe gibi memecoin’lerde yaşanan spekülatif hareketler, Bitcoin gibi piyasanın önde gelen kripto paralarında artık bu kadar büyük kazançlar sağlamadığından, son haftalarda değer kazandı.

Bu Bitcoin tabanlı token’lar, madenciler tarafından işlenmek üzere düzenli Bitcoin işlemleriyle birlikte sıraya giriyor. BRC 20 belirteçleri olarak da bilinen bu türden en popüler madeni paralar ağlarda bazen tıkanıklığa ve de işlem ücretlerinin yükselmesine sebep olabiliyor.

Binance cephesinden gelen açıklama da Bitcoin çekim işlemlerinin durdurulmasına dair bu konuya ışık tuttu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner