Yükleniyor...

Bittrex, İflas Başvurusunda Bulundu

Kripto para borsası Bittrex, iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

xmr dash zec bittrex

Kripto para borsası Bittrex, iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Kripto para borsalarının geçtiğimiz yılın ardından hala tam olarak düzlüğe çıkamadığı görülüyor. Bununla birlikte Bittrex borsası Delaware’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Bittrex, Delaware’de Bölüm 11 İflas Başvurusunda Bulundu

Kripto para borsalarının eskilerinden olan Bittrex, Delaware’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Bittrex Inc., ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun suçlanmasından bir aydan kısa bir süre sonra Delaware’de iflas ettiğini başvuruyla duyurdu. Borsanın yıllardır menkul kıymet kurallarını çiğnediği iddia ediliyordu.

bittrex xrp islemlerini durduracagini acikladi

Bittrex, Bölüm 11 dilekçesinde her biri 1 milyar doları bulan varlık ve yükümlülükleri listeledi. Mahkeme belgelerine göre ilgili kuruluşlar Desolation Holdings LLC, Bittrex Malta Holdings Ltd. ve Bittrex Malta Ltd. de iflas etti. 

SEC, Bittrex’i geçen ay federal mahkemede dava etti ve 2017’den 2022’ye kadar düzenleyicinin kurallarını ihlal ederken en az 1,3 milyar dolar gelir elde ettiğini iddia etti. SEC, Bittrex’in zaman zaman aracılık, takas ve takas borsası olarak hareket ettiğini ancak SEC’e kaydolmadığını söyledi.

Bittrex konuya dair açıklamada bulundu:

“Daha önce Bittrex, Inc.’in 30 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere ABD’deki tüm operasyonlarını durduracağını duyurmuştuk, şimdi Delaware’deki federal mahkemede Bölüm 11’e iflas başvurusunda bulunma kararı aldık. Bu duyuru, ABD dışındaki müşterileri için normal şekilde faaliyetlerine devam edecek olan Bittrex Global’i etkilemez. Nisan ayının sonundan önce platformdan fonlarını çekmeyen müşteriler için, fonlarınız güvende kalması ana önceliğimizdir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner