Yükleniyor...

Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdi: Bittrex

Bir zamanlar ABD'de lider olan kripto para borsası Bittrex, işlem hacminin toplam pazar hacminin yüzde 1'inin altına düşmesinin ardından kapanıyor.

xmr dash zec bittrex

Bir zamanlar ABD’de lider olan kripto para borsası Bittrex, işlem hacminin toplam pazar hacminin yüzde 1’inin altına düşmesinin ardından kapanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD operasyonları hakkında açıklama yapan Bittrex‘in CEO’sundan açılama geldi. CEO, ABD’deki düzenleyici belirsizlikleri suçladı.

Bittrex’in Pazar Hacmi Toplamın Yüzde 1’i Bile Değil

Daha önceleri ABD’de en çok kullanılan borsa olan Bittrex‘te işler hiç iyi gitmiyor. Şirketin toplam pazarda işlem hacimleri yüzde birin altına düştü. Bunun üzerine şirketin ABD’den çekileceği açıklanırken CEO belirsiz düzenleyici ortamını suçladı.

bittrex tokenize hisse

Kurucu ortak ve CEO Richie Lai , Cuma günü ülkedeki müşterilere gönderdiği bir mesajda şunları yazdı:

 “Mevcut ABD düzenleyici ve ekonomik ortamında faaliyet göstermeye devam etmemiz ekonomik olarak uygun değil. Düzenleyici gereklilikler genellikle belirsizdir ve uygun tartışma veya girdi olmaksızın uygulanır, bu da eşit olmayan bir rekabet ortamına yol açar.”

Bu durumdan sadece Bittrex muzdarip değil. Coinbase, Binance ve diğer kripto borsaları da ABD’de düzenleyicilerden netlik bekliyor.

Düzenleyici belirsizliklerin dışında borsanın kullanımı da gün geçtikçe düşüyordu. Veriler gösteriyor ki son birkaç yıldır Bittrex’in piyasadaki hacmi düştü ve artık kullanılmayan bir borsa haline geldi.

Son 24 saat içinde sadece 4,5 milyon dolarlık Bitcoin hacmine işaret ediliyor. Buradan hareketle ABD’deki hacimlerin, operasyonları sürdürme çabalarına değmeyecek kadar düşük olduğu söyleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner