Yükleniyor...

CZ ve Influencer’lar 1 Milyar Dolarlık Davayla Karşı Karşıya

Üç ABD'li vatandaş CZ, Binance ve Influencer'lara kayıt dışı menkul değerlerin tanıtımı nedeniyle dava açtı.

CZ

Üç ABD’li vatandaş CZ, Binance ve Influencer’lara kayıt dışı menkul değerlerin tanıtımı nedeniyle dava açtı.

Binance CEO’su CZ’nin şu ara başı davalarla uğraşmaktan bir hayli kalabalık. Geçtiğimiz günlerde CFTC tarafından kendisine ve Binance’e açılan davadan sonra bir yenisi daha eklendi.

CZ, Kayıt Dışı Menkul Değer Teşvik Etmesi Sebebiyle Dava Edildi

Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından ticaret ihlalleri iddiasıyla dava edilmesinden sadece beş gün sonra, kripto borsası CZ ve üç kripto influencer’ına  karşı 1 milyar dolarlık yeni bir dava açıldı. 

Binance CEOsu AB

Fortune’a göre 31 Mart’ta Moscowitz Hukuk Bürosu ve Boies Schiller Flexner, Florida’nın Güney Bölgesinde Binance’in kayıt dışı menkul kıymetlerin alım satımına karıştığını ve bu tür hizmetlerin yasa dışı tanıtımı için etkileyicilere para ödediğini iddia ederek 1 milyar dolarlık dava açtı.

Dosyalamada suçlamalar açıklanırken şunlar yazıyordu:

“Bu, kayıt dışı bir menkul kıymetin satışını teşvik eden merkezi bir borsanın klasik bir örneğidir.”

Kayıt dışı menkul değerleri teşvik etme iddialarına dayanarak, Binance ve influencer’lar (NBA Miami Heat yıldızı Jimmy Butler ve YouTubers Graham Stephan ve Ben Armstrong) yatırımcılara verilen zararlar için 1 milyar dolar ödemekle karşı karşıya.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner