Yükleniyor...

Brandt’e Göre Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Çoktan Başladı

Ticaret uzmanı Peter Brandt, yeni bir Bitcoin (BTC) boğa koşusunun devam ettiğini ve bunun üç nedenini anlattı.

bitcoin boğa piyasası

Ticaret uzmanı Peter Brandt, yeni bir Bitcoin (BTC) boğa koşusunun devam ettiğini ve bunun üç nedenini anlattı. Peter Brandt, görünüşe göre yeni bir Bitcoin boğa piyasasının başladığına inananlar arasında. Yeni tweet’inde bunun neden böyle olabileceğine dair üç sebep sundu. Brandt, şu ifadeleri kullandı: “BTC’de yeni bir boğa piyasası başladı mı? 1. Çok yıllı kanalın alt sınırında pazar desteği, 2. Günlük grafikte küçük H&S görülmesi, 3. 6 + mo kanal bekleme penetrasyonu.”

Analizler ile açıklandığı üzere BTC, 2019’da 13 bin 700 dolar seviyesine ulaştıktan sonra altı aylık düşüş kanalında kaldı. Ancak, lider kripto para birimi 8 bin 160 dolarlık bir günlük kapanışı başardı ve sonunda ayı piyasasından ayrıldı. Bu “beklemede olan nüfuz etme” boğalara daha fazla güç verdi.

Bitcoin’in çok yıllı desteği de bozulmadan kalıyor, bu da BTC’nin Ocak 2015’te başlayan parabolik yükseliş trendini devam ettirebileceği anlamına geliyor. Son birkaç ay içinde Bitcoin bu desteğe birçok kez dokundu, ancak ayılar henüz bunun altından kalkmadı. Buna ek olarak, Brandt de Bitcoin’in günlük grafikte H&S altına ulaşmak için yaklaştığını fark etti. BTC’nin ters iH & S modelinden çıkmak üzere olduğu anlatısı, son zamanlarda Twitter’da herkes tarafından konuşulan konular arasında yer aldı.

Bitcoin Tweet Sayısı Düştü

Kripto para birimi topluluğu, Bitcoin’in Aralık 2017’deki patlamasından sonra sonra hayalet bir kasabaya benziyor. BitInfoCharts‘a göre, Bitcoin ile ilgili tweet sayısı şu anda 2014 seviyesinde.

Brandt’a göre, kripto para birimleri çekiciliğini kaybetmiş gibi görünse de, kripto para birimine tapanların silkelenmesinin iyi bir şey. Brandt daha önce BTC fiyatının 50 bin dolara ulaşması için boğaların Twitter’ı tamamen terk etmesi gerektiğini dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner