Yükleniyor...

Bitcoin Arttıkça Toplam Piyasa Değeri de Artıyor

Gece saatlerinde İran'ın, Irak'ta yer alan ABD üslerini vurmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı bir anda 8 bin 400 dolara yükseldi.

bitcoin toplam piyasa değeri

Gece saatlerinde İran’ın, Irak’ta yer alan ABD üslerini vurmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı bir anda 8 bin 400 dolara yükseldi. Yazının yazıldığı saatlerde CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 8 bin 350 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in bu yükselişiyle beraber piyasa payı da (dominance) yükselmeye başladı. BTC hareketliliğinin ardından piyasa payı yüzde 70 üzerine çıksa da şu an yüzde 69.1 oranında. BTC’nin piyasa payının yükselmesi maalesef altcoin yatırımcılarının pek de hoşuna giden bir durum değil. Bu durum altcoin’lerin geri kalmasına yol açıyor.

Bilindiği üzere kripto para birimlerinin toplam piyasa hacminin büyük bölümünü BTC sağlıyor. Hal böyle olunca BTC yükseldikçe toplam piyasa değeri de ciddi anlamda yükseliş yaşıyor. Piyasa değeri şu an CoinMarketCap verilerine göre 219 milyar seviyesinde. Önceki gün toplam piyasa değeri ise 204 milyar seviyelerindeydi.

Bitcoin Yükselişi Devam Eder mi?

Önceki gün verdiğimiz bir haberde analistlerin yükselme ivmesinin devam etmesiyle beraber BTC’nin 8 bin 400 bandını aşacağı sonra 9 bin 500’e kadar ilerleyeceğini söylediğini aktarmıştık. Ünlü analist Crypto Michael, Twitter’da “7 bin 800 dolarlık alan önemli. Bunu kırdığımızda, sanırım 8 bin 500 dolara ve daha sonra 9 bin 500 dolara doğru devam edebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Bakalım dünyada yaşanan gelişmeler bize Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde neyi gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner