Yükleniyor...

Brezilya, Latin Amerika’nın İlk Ethereum (ETH) ETF’sini Onayladı

Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu (CVM), Latin Amerika'da Ethereum'un (ETH) performansını izleyen ilk borsa yatırım fonu (ETF) için onay verdi.

brezilya latin amerikanin ilk ethereum eth etfsini onayladi0

Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu (CVM), Latin Amerika’da Ethereum’un (ETH) performansını izleyen ilk borsa yatırım fonu (ETF) için onay verdi.

Bir Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yaktıktan birkaç ay sonra Brezilya’nın düzenleyici kurumu, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un performansını izleyen bir ürün için de benzer bir yol izledi. Fon, QR Asset Management tarafından yönetilecek.

Ethereum ETF, QETH11 kısaltmasına sahip olacak, ülkenin B3 adlı borsasında işlem görecek ve CME Group tarafından kullanılan CME CF Eter Referans Oranını takip edecek. Fonu yönetecek olan QR Asset Management yaptığı duyuruda şunları söyledi:

“Çeşitlendirme ufkunu genişleten QETH11, herhangi bir yatırımcının tercih ettikleri aracılık yoluyla Ethereum’a doğrudan maruz kalmaları için basit, güvenli ve düzenlenmiş bir yol sunuyor.”

QR, yeni ETF’nin Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu ve işlettiği ABD borsası Gemini tarafından sağlanan kurumsal saklama hizmetini kullanacağını ekledi.

Geçtiğimiz Mart ayında, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi bir Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yakmıştı.

Ayrıca, Kanada’nın sınırları içinde hepsi bu yılın başında onaylanan üç Bitcoin ETF’si bulunuyor. Bununla birlikte, ABD SEC, VanEck ve SkyBridge Capital’in son girişimlerini geciktirirken çoğu başvuruyu reddetmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner