Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin’in Ana Ölçeklendirme Çözümü Hakkındaki Eski Bir Tartışmayı Alevlendirdi

Tesla CEO'su Elon Musk, Bitcoin'in (BTC) ana ölçeklendirme çözümü hakkındaki eski bir tartışmayı yeniden canlandırdı.

elon lighning network

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) ana ölçeklendirme çözümü hakkındaki eski bir tartışmayı yeniden canlandırdı. Elon Musk, Bitcoin Cash destekçilerinin benzer düşüncelerini ifade ederek Bitcoin’in Lightning Network’ünü hedef aldı.

Milyarder, yakın tarihli bir tweet’te BlueWallet’in Lightning uygulamasının ABD’de faaliyet göstermek için “bir para ileticisi veya başka lisanslar” gerektirip gerektirmediğini sordu.

Musk, FinCEN’in düzenlemeleri kapsamında Para Hizmeti İşletmeleri olarak nitelendirilen Lightning düğümleri hakkında Bitcoin Cash’in savunucuları tarafından öne sürülen eski bir argümanı yeniden canlandırdı. Bu nedenle, eleştirmenler bu tür işlemlerin nihayetinde yasadışı sayılabileceğini savunuyorlar.

Ancak, kar amacı gütmeyen savunuculuk organizasyonu CoinCenter’ın araştırma direktörü Peter Van Valkenburgh’a göre, bir Lightning mesajı bir ödeme emri değildir. CoinCenter, Lightning düğümünün bir kullanıcının parasını çalamayacağı için lisanslamaya gerek olmadığını savunuyor.

Bitcoin maksimalisti Andreas Antonopoulos ise eski bir videosunda, Lightning işlemlerini yasaklayan hükümetlerle ilgili endişeleri “korku çığırtkanlığı” olarak nitelendiriyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner