Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin’in Ana Ölçeklendirme Çözümü Hakkındaki Eski Bir Tartışmayı Alevlendirdi

Tesla CEO'su Elon Musk, Bitcoin'in (BTC) ana ölçeklendirme çözümü hakkındaki eski bir tartışmayı yeniden canlandırdı.

elon lighning network

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) ana ölçeklendirme çözümü hakkındaki eski bir tartışmayı yeniden canlandırdı. Elon Musk, Bitcoin Cash destekçilerinin benzer düşüncelerini ifade ederek Bitcoin’in Lightning Network’ünü hedef aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder, yakın tarihli bir tweet’te BlueWallet’in Lightning uygulamasının ABD’de faaliyet göstermek için “bir para ileticisi veya başka lisanslar” gerektirip gerektirmediğini sordu.

Musk, FinCEN’in düzenlemeleri kapsamında Para Hizmeti İşletmeleri olarak nitelendirilen Lightning düğümleri hakkında Bitcoin Cash’in savunucuları tarafından öne sürülen eski bir argümanı yeniden canlandırdı. Bu nedenle, eleştirmenler bu tür işlemlerin nihayetinde yasadışı sayılabileceğini savunuyorlar.

Ancak, kar amacı gütmeyen savunuculuk organizasyonu CoinCenter’ın araştırma direktörü Peter Van Valkenburgh’a göre, bir Lightning mesajı bir ödeme emri değildir. CoinCenter, Lightning düğümünün bir kullanıcının parasını çalamayacağı için lisanslamaya gerek olmadığını savunuyor.

Bitcoin maksimalisti Andreas Antonopoulos ise eski bir videosunda, Lightning işlemlerini yasaklayan hükümetlerle ilgili endişeleri “korku çığırtkanlığı” olarak nitelendiriyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x