Yükleniyor...

Ekonomist İslam Memiş, Altınla Alakalı Olarak “Keşke Satmasaydım Diyecekler” İfadelerini Kullandı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, katıldığı bir programda çok yakında risklerin dünya ekonomilerinde fiyatlanacağını ve herkesin “keşke altınları satmasaydım diyeceğini” düşünüyor.

451AC6A0 DF8E 4FF4 B2ED 71A90C75CD46

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, katıldığı bir programda çok yakında risklerin dünya ekonomilerinde fiyatlanacağını ve herkesin “keşke altınları satmasaydım diyeceğini” düşünüyor.

Milli Gazete’de yer alan habere göre İslam Memiş dünyadaki risklerin devam ettiğini belirttiği konuşmasında altın ve gümüş yatırımı yapmanın öneminden bahsederek dünya üzerinde dolaşan kara bulutların dağılmadığını aksine daha büyük risklerin kapıda olduğunu, altın ve gümüş gibi emtia yatırımcılarını kısa vadeli planlar yerine daha uzun vadeli planlar yapması konusunu sözlerine ekleyerek konuşmasının sonunda “Yakında herkes keşke satmasaydım diyecek” şeklinde bir çıkarımda bulundu. 

Para Üstü TV’ye konuk olan ekonomist İslam Memiş, altın ve gümüşe yatırım yapanların rehavete kapılmadan mutlaka akıllarıyla hareket etmesi gerektiğini ve daha büyük çerçeveden bakmaları gerektiğini söyledi. Memiş, Şu ifadeleri kullandı:

“Dünya ekonomilerinde gerçek belalar, gerçek riskler daha fiyatlanmadı. Çok yakında bu riskler dünya ekonomilerinde fiyatlanacak. Delta varyantı, kuraklık, enflasyon, jeopolitik riskler yani istihbarat savaşları fiyatlandığı zaman fena fiyatlanacak. Bu gelişmeler için bence küçük, orta ve büyük yatırımcıların rehavete kapılmadan mutlaka akıllarıyla hareket etmesi gerekiyor. Altın aldım, gümüş aldım yaprak kımıldamıyor. Para kazanamıyoruz falan. Bunlar boş şeyler. Biraz daha büyük çerçeveye bakın. Yakında herkes şu cümleyi kuracak keşke satmasaydım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner