Yükleniyor...

Brezilya Polisi, 6 Kripto Borsasına Baskın Düzenledi

Brezilya polisi, kara para aklama soruşturması kapsamında 6 kripto para borsasına baskın düzenledi.

brezilya polisi

Brezilya polisi, kara para aklama soruşturması kapsamında 6 kripto para borsasına baskın düzenledi.

Baskın yapılan şirketlerin ismi açıklanmadı.

Brezilya Polisi, Kripto Borsalarına Baskın Yaptı

Brezilya polisi, kripto paraları içeren vergi kaçakçılığı ve kara para aklama soruşturması kapsamında, isimleri açıklanmayan 6 kripto para borsasına baskın düzenledi.

Resmi polis raporuna göre yetkililer, Sao Paulo’daki bir mahkeme tarafından verilen 101 farklı emri yerine getirdi. Bunlar arasında iki tutuklama emri, 37 arama ve el koyma emri yer alıyor.

Buna ek olarak, polis, soruşturma altındaki borsaların 238 milyon dolarlık varlık ve menkul kıymetlerinin dondurulmasını emretti. Bununla birlikte ismi açıklanmayan bir borsadaki 28 milyon dolarlık sanal varlığa da el konuldu.

Soruşturma, Brezilya Finansal İstihbaratı tarafından yürütülen ve kripto para işlemleriyle bağlantılı şüpheli banka faaliyetlerini kaleme alan bir rapora dayandırıldı. İddia edilen suçların 2017 ve 2021 yılları arasında gerçekleştiği ifade edilse de yetkililer, suçların hala devam ettiğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner