Yükleniyor...

Uzmanların 2023 Altcoin Tahminleri Neler?

2022 yılı hem küresel piyasalar için hem de kripto para piyasaları için pek iyi geçmiyor.

2022 yılı hem küresel piyasalar için hem de kripto para piyasaları için pek iyi geçmiyor. Uzunca bir süredir dünyayı etkisi altına alan ve bu senenin başında da devam eden koronavirüs pandemisi, Rusya-Ukrayna gerilimi ve tüm dünyada yaşanan enflasyon krizi gibi sorunlar kripto para piyasalarını yıl boyunca etkiledi ve hala etkilemeye devam ediyor. Peki 2022’nin sonuna doğru yaklaşırken 2023’te bizi neler bekliyor, uzmanların ve analistlerin 2023 yılından beklentileri neler, hangi altcoinler 2023 yılında patlama yaşacak gibi sorular hepimizin ilgisini çekiyor. İşte tam da bu yüzden bugün sizlerle birlikte 2023 yılı altcoin tahminlerine göz atacağız. Bakalım uzmanlar 2023 yılında hangi altcoinlerin iyi performans sergileyebileceğini düşünüyor. 

Ethereum

Lider altcoin Ethereum, analistlerin ve uzmanların 2023 yılında yükselmesini beklediği altcoinlerin başında geliyor. Ethereum’un fiyatı merakla beklenen Merge güncellemesinin ardından düşüşe geçti ve analistler bu durumu “söylentiyi al haberi sat” hamlesi olarak yorumladı. Fakat uzmanlar Ethereum’un Merge güncellemesinin artılarının çok fazla olacağını ve her şeyin rayına oturması için biraz zaman gerektiğini düşünüyor. Tam da bu sebepten dolayı Ethereum’un 2023 yılına hazır bir şekilde başlayarak harika bir performans sergileyeceği ve yükseliş rallisini başlatacağı öngörülüyor. 

Cardano

Kripto para piyasasının köklü projelerinden biri olan Cardano, yakın dönemi oldukça hareketli geçirdi. Vasil güncellemesi ile de çok konuşulanlar arasında yer alan Cardano’nun 2023 yılında iyi bir performans sergilemesi bekleniyor. Vasil güncellemesinin ADA’nın yükselişinde büyük bir belirleyici olduğu ve 2023’te yeni yükseltmenin etkilerinin net bir şekilde görülebileceği uzmanlar tarafından aktarılıyor. Vasil hard fork güncellemesinin gerçekleştiğini ve bu güncellemenin gerçekleşmesiyle birlikte Cardano’nun son 24 saatte iyi bir ivme yakaladığını göz önünde bulundurursak güncellemenin etkilerini 2023’te daha net göreceğimizi düşünebiliriz. Başarılı güncellemenin ardından Cardano ekibi, şu an katman-2 ölçeklendirme çözümü Hydra protokolüne odaklanmış durumda. Bu protokol ile birlikte Cardano ağı daha güvenli hale gelecek. Bu protokolün de 2022’nin sonlarında gerçekleşeceği bildiriliyor ve bu da 2023 yılında Cardano için iyi bir başlangıç anlamına geliyor. 

Binance Coin

Uzmanların 2023’te iyi performans beklediği altcoinlerden biri de Binance borsasının coin’i olan BNB coin. Uzmanlar ve analistler BNB’yi ilerleyen yıllarda büyümesi öngörülen uzun vadeli ve etkili bir yatırım olarak tanımlıyorlar. Binance’in attığı adımların uzun vadede BNB coin fiyatını pozitif yönde etkileyeceğini ve 2023’te iyi bir performans gerçekleştireceğini öngören uzmanlar BNB’nin 400 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyorlar. 

Decentraland

Uzmanların iyi performans beklediği altcoinler arasında dördüncü sırada Decentraland yer alıyor. Metaverse kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte adını duyduğumuz ve metaverse ekosistemi büyüdükçe daha da ilgi çekici bir hale gelen Decentraland 2022 yılında da birçok yatırımcının odak noktası oldu. Piyasa değeri bakımından en büyük metaverse coinler arasında yer alan MANA için uzmanlar, ralli başladığında metaverse coinlerin başını çekebileceğine inanıyor ve bu sebeple 2023 yılında iyi performans sergileyebilecek altcoinler arasında dördüncü sıraya koyuyorlar. 

Polkadot

2023’te iyi performans sergilemesi beklenen altcoinlerin beşinci sırasında Polkadot yer alıyor. Birlikte çalışabilirliği ve ölçeklenebilirliği artırmak için çalışan Polkadot ekosistemi, geliştiricilerin ağa yüksek verimlilikle katkıda bulunmalarını kolaylaştırıyor. Ethereum ile karşılaştırıldığında, düşük ücret ve yüksek hız konusunda ön plana çıkan Polkadot’un, piyasa değerindeki kademeli yükseliş nedeniyle 2023’te de iyi bir performans gerçekleştireceği öngörülüyor. Aynı zamanda bir web3 projesi olan Polkadot’un yeni yılda merkezi olmayan internet sektörünün başına geçmesi bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner