Yükleniyor...

Bitso, Arjantin’de Kripto QR Ödeme Aracını Tanıttı

Bitso, Arjantin'de kullanıma sunulacak ödeme aracı QR kod yöntemiyle, kripto para ile alışveriş yapma fırsatı sağlayacak.

Bitso Arjantinde Kripto QR Odeme Aracini Tanitti 1

Bitso, Arjantin‘de kullanıma sunulacak ödeme aracı QR kod yöntemiyle, kripto para ile alışveriş yapma fırsatı sağlayacak.

Şirket, cüzdan uygulamasının çok büyük kolaylık sağlayacağını belirtti. Bitso yaptığı açıklamalara göre, Arjantin’de artış gösteren enflasyona karşı insanlara yeni bir ödeme aracı sunmayı amaçlıyor. Günlük hayatta aktif kullanılabilecek bu cüzdan aracılığıyla, kripto paraları QR kod yöntemiyle kullanabilecekler.

Bitso, Kripto Ödemelerinin Kullanışlı Olduğunu Savundu

Arjantin’de 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan, Latin Amerika merkezli kripto borsası Bitlo, 27 Eylül’den itibaren ülkedeki hizmetlerine başlayacak. QR kod ile kripto ödeme yöntemi, kullanıcıları içi tasarruf etme imkanı sunacak. Ülkede yaşanılan yüzde 80’lik enflasyon sonucu, kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği kripto paraları aktif olarak kullanabilmeleri sağlanacak.

Bitso Kripto Odemelerinin Kullanisli Oldugunu Savundu

Bitso’nun Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Santiago Alvarado, şöyle konuştu;

“Fikir, kriptoyu daha fazla yerde kullanışlı hale getirmeye ve tüm vatandaşların hayatlarını kripto paralar sayesinde kolaylaştırmaya olanak sağlıyor.”

Arjantin’de birçok mağaza, alışveriş yöntemi olarak QR kod yöntemini sunuyor. Bitso’nun başlatacağı cüzdan uygulaması sayesinde, kullanıcılar kripto varlıklarını ödeme yöntemi olarak kullanma imkanına erişecek. Ayrıca bu cüzdan, Merkez Bankası tarafından onaylanan tüm QR kodları tarayabilecek ve ödeme yöntemine dönüştürecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner