Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 10.000 Dolar Seviyesini Tekrar Görmesi Durumunda Hangi Tehlikeler Ortaya Çıkabilir!

Bitcoin'de (BTC) son 24 saat içerisinde ciddi bir yükseliş ardından kısmi geri çekilme yaşandı.

bitcoin 10000 dolar seviyesine cikarsa hangi tehlikeler bekliyor

Bitcoin’de (BTC) son 24 saat içerisinde ciddi bir yükseliş ardından kısmi geri çekilme yaşandı. Lider kripto varlık dün en düşük seviyesi olan 7.700 dolardan, 9.500 dolar seviyesine kadar yoğun bir yükseliş trendi yaşadı. Bitcoin yazım itibari ile 8.824 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yaşanan bu aşırı yükseliş eğilimi, Bitcoin’in piyasa yapısını tamamen değiştirdi ve birçok kripto varlık analistinin tahminlerini değiştirmesine sebep oldu. Kısa vadede yaşanan bu yükseliş, analistlere göre bu seviyenin kolay aşılacağına inanmamalarına rağmen, bu durum lider kripto varlığı 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilir.

Bitcoin, mevcut mitingini önemli ölçüde genişletmesi ile birlikte 10.000 dolar seviyesine çıksa bile, bu psikolojik seviyedeki yoğun direnç, korkunç bir selloff’a sebep olabilir. Bu olasılığın ortaya çıkması durumunda ise Bitcoin, beş haneli fiyat bölgesinden başka bir ret ile karşılaşabilir ve bunun sonuçları da lider kripto varlık için ağır olabilir. Çünkü 2019 yılının sonlarına doğru yaşadığı kısa süreli pompa sonucu BTC 10.500 dolar seviyesine kadar yükselmiş ve sonucunda ise Mart ayının ortasında 3.800 dolara kadar geri çekilmişti.

Boğalar sürdürülebilir alım baskısı sağlamadığı sürece, benzer fiyat hareketleri yakında tekrar ortaya çıkabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner