Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Yükselişinin Arkasında Ciddi Sorunlar Mevcut!

Ethereum (ETH), dün Bitcoin (BTC) ve toplu kripto piyasası ile birlikte büyük bir yükseliş trendi yaşadı ve günlük 200 doların altındaki düşük seviyelerden bir gecede 230 doların üstüne yükseldi.

ethereumun yukselisinin arkasinda sorunlar mevcut

Ethereum (ETH), dün Bitcoin (BTC) ve toplu kripto piyasası ile birlikte büyük bir yükseliş trendi yaşadı ve günlük 200 doların altındaki düşük seviyelerden bir gecede 230 doların üstüne yükseldi. Bu yükseliş eğilimi, son zararlarının büyük bir kısmını silmesine izin verdi ve onu sağlam bir boğa alanına geri koydu. Buna rağmen, kripto varlığın teknik durumu, inanılmaz derecede zayıflama belirtileri gösteriyor.

Yazım sırasında, 211 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum, dün gece geç saatlerde gördüğü 230 dolarlık seviyeden kayda değer bir düşüş yaşadı.

Bu yukarı yönlü hareket, Bitcoin tarafından görülen hareketle paralel olarak gerçekleşti ve lider kripto para birimi, 8.000 dolarlık bölgeye geri dönmeden önce bir gecede 9.500 dolara kadar yükseldi.

ETH şu anda BTC’den düşük performans gösteriyor ve dünkü aşağı yönlü hareketi izleyen dönemde görülen ağır toparlanma nedeniyle Bitcoin ticaret çiftine karşı %5’in üzerinde işlem görüyor.

Artık ayılar, Ethereum’u önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da aşağıya itecek şekilde konumlandırılabilecek gibi görünüyor. Çünkü Ethereum, önemli bir teknik seviyeyi kaybetti.

Twitter’da popüler bir kripto varlık tüccarı olan Teddy attığı son tweet’te bu seviyenin kaybından bahsetti ve ETH’nin şu anki 0.0241 BTC fiyatından 0.0235 BTC’ye geri çekilebileceğini gösteren bir grafik sundu. Bu kısa vadeli destek kaybedilirse 0,021 BTC’ye düşüş devam edebilir.

“ETH boğaları bu seviyeyi kaybetmek istemiyor,” diye de uyardı.

 

Başka bir kripto varlık tüccarı olan Calmly, Twitter üzerinden paylaştığı grafik ile Ethereum’un 100 doların altındaki bölgeye düşüşünün yakın olduğuna işaret etti.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner