Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yüzde 193 Oranında Değer Kazanabilir!

Fundstrat araştırma şirketi, Bitcoin (BTC) fiyatının önemli bir hareketli ortalamayı geçtikten sonra yüzde 193 oranında değer kazanabileceğini tahmin ediyor.

bitcoin yüzde 193 oranında değer kazanabilir

Fundstrat araştırma şirketi, Bitcoin (BTC) fiyatının önemli bir hareketli ortalamayı geçtikten sonra yüzde 193 oranında değer kazanabileceğini tahmin ediyor. Bir müşteri notunda, araştırma şirketi Fundstrat, Bitcoin’in önümüzdeki altı ay içinde yüzde 193’e kadar fırlayabileceğine dair tahminde bulundu. Boğa tahmini, lider kripto para biriminin bir kez daha 8 bin 900 dolar seviyesinin üzerine çıktığında 200 günlük hareketli ortalamayı geçtiğine dayanıyor.

Çekim Noktası

200 günlük hareketli ortalama, uzun vadede mevcut piyasa trendini belirleme konusunda en önemli göstergelerden biridir. Bir varlık bu çizginin üzerinde olduğu sürece, yükseliş trendi bozulmadan kalır. Fundstrat, son on yılda Bitcoin’in fiyat performansına dayalı olarak yukarıda belirtilen yüzdeyi bulmuştur.

Bununla birlikte, bu yükselen teknik resmin mutlaka başka bir ralliye dönüşmediğini anlamak çok önemlidir. 4. çeyrek düşüşünden sonra Bitcoin, Ocak ayı sonunda 200 günlük hareketli ortalamayı geçti, ancak yeni boğa koşusu koronavirüs pandemisi tarafından engellendi.

Bitcoin 40 Bin Dolara Kadar Çıkabilir

Şubat ayının ortalarında, Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin (BTC) fiyatının 2020’de 10 bin doların biraz altında olacağını daha sonra ise 40 bin dolara kadar çıkacağını tahmin etti. Her ne kadar Covid-19 pandemisi hayatı ve ekonomiyi olumsuz yönde etkilese de Fundstrat Bitcoin’de yükseliş fikirlerini sürdürmeye devam ediyor. Lee, korkunç ekonomik verilere rağmen ABD borsalarında da toparlanma yaşanacağını düşünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı sırada 8 bin 786 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner