Yükleniyor...

Bu 5 altcoin güçlü duruyor: Güne damga vurdular!

65 bin doların altına sarkan Bitcoin, altcoin piyasasını sallasada bazı pariteler yükselişe geçmeyi bildi.

sei yükseliş

65 bin doların altına sarkan Bitcoin, altcoin piyasasını sallasada bazı pariteler yükselişe geçmeyi bildi.

Bir süredir güven vermeyen Bitcoin, altcoin’leri tehdit etmeye devam ediyor. BTC dominansı üst seviyelerde olmasına rağmen değer kaybeden kripto paraların amirali, çoğu altcoin’de satış baskısı yarattı. Bazı projeler ise aradan sıyrılarak yükseliş ivmesi yakaladı. Peki bu projeler hangileri oldu?

boga 9mayıs

1- Core (CORE)

Bitcoin halving’ine yaklaşıldıkça hareketlenen CORE, şu sıralar tekrardan kendisini gösterdi. Son 24 saatte yüzde 9,20 artış yaşayan popüler altcoin, listenin zirvesine oturdu. Haberin yazımı itibarıyla 1,43 dolardan alıcı bulan CORE için kritik direnç seviyesi 1,50 dolar olacaktır.

core bitcoin btc kripto

2- Sui (SUI)

Ekosistemiyle ön plana çıkan SUI, son 24 saatte yüzde 1,90 yükseliş yaşadı. Düşen piyasa karşısında sağlam kalmayı başaran altcoin, hem ekosistemi hem de yatırımcıları adına güven verdi.

sui kripto para SUI

3- Lido DAO (LDO)

Ethereum spot ETF’lerindeki gelişmeler ile ön plana çıkan LDO, son 24 saatte yüzde 1,76’lık bir performans gösterdi. ETH spot ETF’lerin işlem görmeye başlamasıyla birlikte LDO’da hareketliliğin artması beklenebilir.

ldo altcoin kripto para

4- Ethereum Name Services (ENS)

Ethereum alan adıyla ilgili faaliyetler gösteren ENS, son 24 saatte yüzde 1,35 artış kaydetti. LDO gibi aynı şekilde Ethereum spot ETF rüzgarını arkasına alan ENS, son zamanlarda kripto yatırımcısının ilgi odağı haline geldi.

ens altcoin kripto para

5- Fantom (FTM)

2021 boğa sezonunda net bir çıkış yakalayamayan FTM, bu sezon kendisini ispatlayacak gibi duruyor. BTC’nin değer kaybetmesine rağmen alıcı bulan FTM, son 24 saatte yüzde 1,27 artarak listenin beşinci sırasında yer aldı.

ftm altcoin kripto para

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner