Yükleniyor...

LayerZero, bağış konusuyla tepki çekti: Yüzde 22’lik düşüş!

LayerZero, piyasaya sürülmesinden hemen sonra yüzde 15,15 artış gösterdi.

düşen grafik

LayerZero, piyasaya sürülmesinden hemen sonra yüzde 15,15 artış gösterdi. Ancak yatırımcılar, bağış mekanizmasının bir vergi bahanesi mi olduğunu tartışırken token yüzde 22 düşüş yaşadı.

LayerZero’nun yeni başlatılan token’ı LayerZero (ZRO), bazı kişilerin “vergiye” benzettiği token talep etmek için bağış kriteri konusundaki tartışmalarıdan bu yana yüzde 17 düştü. Yatırımcıların bir kısmı eleştirilere katılmıyor ve mekanizmanın son dönemdeki airdroplar’daki sorunların çözümüne yönelik iyi bir adım olabileceğini düşünüyor.

layerzero bagis kripto

Vergiye benzetildi, düşüş kaçınılmaz oldu

20 Haziran’da piyasaya sürülmesinin ardından ZRO, yalnızca 20 dakika içinde yüzde 15,15 artışla 4,71 dolara yükseldi ve ardından iki saat içinde yüzde 22’lik bir düşüş yaşadı. Bu gelişmeyle beraber ZRO kendine özgü bir tartışmayı da beraberinde getirdi. LayerZero, token’ları talep etmek isteyen kullanıcıların ZRO başına küçük bir miktar para bağışlamalarını gerektirecek şekilde bunu yaptı.

“ZRO talebinde bulunmak için kullanıcıların ZRO başına USDC, USDT veya yerel ETH cinsinden 0,10 ABD doları bağışta bulunması gerekir. Bu küçük bağış doğrudan Protokol Loncasına gidiyor,” diye yazdı LayerZero 20 Haziran X gönderisinde.

Kullanıcılar, vergi ödemenin airdrop’un doğasını değiştirip daha çok ICO’ya benzediğini iddia ettiğinden, bu hareket kripto topluluğundan bir tepki dalgasıyla karşılandı . Kullanıcılar , “Bu bir şaka mı?” ve “Bunun bedelini ödemeye ne dersiniz?”gibi yorumlarla LayerZero’nun gönderisine akın etti.

LayerZero, ZRO’nun airdrop yapmadığını belirtiyor

LayerZero, token’ın piyasaya çıkışında bir airdrop olmadığı konusunda kararlı. 

20 Haziran tarihli bir açıklamada LayerZero, airdropların artık adil dağıtım, topluluk oluşturma ve protokol sağlığı hedeflerine” katkıda bulunmadığını savundu .

Bunun temel nedeni, airdrop çiftçiliği ve Sybil varlıklarındaki artış nedeniyle, projenin uzun vadeli başarısına “çok az ilgi duyan veya hiç ilgi duymayan” kişilerden kaynaklanmaktadır; bu, airdrop çiftçiliği için çok sayıda cüzdan oluşturan ve kullanan kuruluşlara atıfta bulunmaktadır. .

LayerZero kurucu ortağı Bryan Pellegrino, görünüşe göre gününü token’ı savunarak geçirdi, kimsenin token almaya hakkı olmadığını ve kullanıcılar bağış yapmak istemezlerse bunları talep etmekten kaçınmaları gerektiğini yineledi.

“Zorunlu bağış yoktur, eğer bağış yapmak istemiyorsanız… sadece talepte bulunmayın. Bu senin sahip olduğun bir şey değil, teklif edilen bir şey” dedi .

Bu arada kripto topluluğunun bazı üyeleri, ZRO’nun bağış talep mekanizmasının gelecekteki airdrop’lar için doğru yönde atılmış bir adım olabileceği konusunda hemfikir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner