Yükleniyor...

Bu 5 altcoin piyasayı salladı: Boğa sezonunda patlayabilirler!

Bitcoin'in (BTC) 66 bin 500 doları geride bırakmasından sonra uçuşa geçen altcoin piyasasında hangi projeler ön plana çıktı?

boga altcoin

Bitcoin’in (BTC) 66 bin 500 doları geride bırakmasından sonra uçuşa geçen altcoin piyasasında hangi projeler ön plana çıktı?

Bir süredir düşüş eğiliminde olan Bitcoin, 15 Mayıs itibarıyla 65.000 doları kırarak 66.600 doları test etti. Bu süreçte altcoin piyasasını yeşillendiren kripto paraların öncüsü, kripto yatırımcısını sevindirdi. Peki son 24 saatte damga vuran altcoin’ler hangileri oldu?

boga 15mayıs

1- Fantom (FTM)

2021 boğasında tam anlamıyla çıkış yakalayamayan FTM, bu boğa sezonu için şimdiden umut verdi. BTC’nin toparlamasıyla birlikte gaza basan popüler altcoin, son 24 saatte yüzde 20 artış gösterdi. Listenin zirvesine yerleşen FTM, hem ekosisteminin hem de yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

ftm altcoin

2- NEAR Protocol (NEAR)

Ekosistemli projelerin önde gelen isimlerinden NEAR, son 24 saatte yüzde 17 artış kaydetti. Bitcoin’deki yükseliş hareketin hızlı bir şekilde tepki veren NEAR, bu boğa sezonunda da adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor.

near altcoin kripto16mayis

3- Akash Network (AKT)

Bulut hizmet sağlayıcısı kategorisinin lider projesi olarak nitelendiren AKT, son 24 saatte yüzde 16 yükseliş yaşadı. Bu hamlesiyle beraber listenin üçüncü sırasına adını yazdıran AKT dikkatleri çekti. Ayrıca BTC’nin düşüşlerinde nispeten sağlam duran AKT, boğa sezonuna yeşil ışık yakmaya devam ediyor.

akt coin altcoin

4- Immutable (IMX)

NFT‘lere yönelik ölçeklendirme çözümü olan IMX, son 24 saatte yüzde 15’lik bir performans ortaya koydu. BTC’nin yükseliş eğilimiyle harekete geçen IMX, boğa sezonu için beklenti yaratmaya başladı. IMX yatırımcıları bundan sonraki fiyat hareketlerini merakla takip ediyor.

IMX altcoin kripto

5- Beam (BEAM)

Kullanıcı gizliliğine yönelik çalışmalar yapan BEAM, son 24 saatte yüzde 16 artış kaydetti. Altcoin piyasasının büyük bir kısmını sollayan BEAM, gizlilik alanının öne çıkması halinde daha da üst seviyeleri hedefleyebilir.

beam altcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner