Yükleniyor...

Bu 5 altcoin’de boğa hazırlığı: Yükselişleriyle dikkat çektiler

Bitcoin'in (BTC) henüz güvenli bölgeye atmamasına rağmen bazı altcoin'lerdeki yükselişler gözden kaçmadı.

kripto-grafik

Bitcoin’in (BTC) henüz güvenli bölgeye atmamasına rağmen bazı altcoin’lerdeki yükselişler gözden kaçmadı.

Bitcoin‘in 66.000 doları aşamamasından dolayı diken üstünde seyreden altcoin piyasası henüz beklenen yükselişi ortaya koyamadı. Mayıs ayının ortalarından bu yana gücünü kaybeden kripto paraların lideri doğal olarak altcoin’lerde baskı yarattı. Ancak bazı projeler trendlere ayak uydurarak Bitcoin’den ayrışmayı başardı. Bu projelerin büyük bir kısmının yapay zeka tabanlı olması dikkatleri çekti. Peki son 24 saate hangi altcoin’ler damga vurdu?

altcoin-gunun-yukselis-yasayanlari

1- Fetch.ai (FET)

ASI’ye dönüşecek yapay zeka coin’lerinden FET son 24 saatte yüzde 29,80 artış gösterdi. Piyasanın çalkantılı seyrine rağmen bu denli yükseliş yaşayan FET hem parite hem de yapay zeka trendi için güven verdi. Popüler altcoin, son hamlesiyle listenin ilk sırasında yer almayı başardı.

fetch ai yapay zeka coin

2- SingularityNET (AGIX)

ASI’ye dönüşecek bir diğer yapay zeka coin’i AGIX, son 24 saatte yüzde 25 yükseliş kaydetti. FET ile beraber rüzgarı arkasına alan AGIX uzun zaman sonra bu listede yer aldı. AGIX yatırımcıları bir yandan sevinçli bir yandan ise yükselişlerin devam edip etmeyeceğini takip ediyor.

agix kripto para yapay zeka

3- Akash Network (AKT)

Bulut hizmet sağlayıcısı alanının lider projesi olarak gösterilen AKT son 24 saatte yüzde 10,17 artış yaşadı. Son zamanlarda bu listede sık sık yer edinen AKT, yatırımcısının yüzünü güldürürken altcoin boğası için beklentileri artırdı. AKT için belirleyici seviye 10 dolar bandı olacak gibi duruyor. Bu seviye, kısa/orta vade fiyat yapısını çizecektir.

akash network akt coin

4- Sui (SUI)

Son zamanlardaki faaliyetleriyle ön plana çıkan Sui ekosistemi, bu gelişmeleri fiyata yansıtmayı bildi. Kısa sürede yüzde 5,60 artan SUI, boğa sezonuna şimdiden sinyal vermiş gibi görünüyor.

sui altcoin kripto para

5- Bittensor (TAO)

Yapay zeka kategorisinin önemli ismlerinden TAO son 24 saatte yüzde 5,20’lik bir performans ortaya koydu. Yapay zeka alanına talep artması halinde TAO’daki yükseliş yönlü ivmenin devam etmesi beklenebilir.

tao altcoin ai kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner