Yükleniyor...

Ether (ETH) kritik destekten döndü, piyasa derin bir nefes aldı!

Ethereum blokzincirinin yerel tokenı Ether (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 4,5 artışla 3.

ethereum eth grafik

Ethereum blokzincirinin yerel tokenı Ether (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 4,5 artışla 3.550 dolara yükseldi. Bu yükselişin en büyük nedenlerinden biriyse ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’a yönelik soruşturmasına son vereceğine dair haberdi.

Ethereum geliştiricisi ConsenSys, 19 Haziran’da yaptığı açıklamada, “SEC’in icra bölümü Ethereum 2.0 ile ilgili soruşturmasını kapattığını bildirdi” dedi. ConsenSys bu durumu bir zafer olarak nitelendiriyor:

“Ethereum geliştiricileri, teknoloji sağlayıcıları ve sektör paydaşları için büyük bir zafer”

SEC’in bu kararı VanEck, BlackRock, Fidelity gibi büyük Wall Street firmalarının spot Ether ETF başvurularına onayından sonra geldi. Bloomberg analisti Eric Balchunas, Ether ETF’lerinin 2 Temmuz’dan itibaren işlem görmeye başlayacağını tahmin ediyor.

K33 Research ise bu yatırım araçlarının piyasaya sürüldükten sonraki ilk beş ay içinde 4 milyar dolar değerinde yatırım çekeceğini öngördü.

Kripto borsalarında ETH kıtlığı

Glassnode’un verilerine göre, kripto borsalarında tutulan toplam Ether miktarı 18 Haziran’da 12,20 milyon ETH’ye gerileyerek Temmuz 2016’dan bu yana en düşük seviyeye geriledi. Kripto borsalarından Ether çıkışlarının artması, ETH’nin fiyat artışıyla paralel olarak satış baskısının azaldığını ve yatırımcıların ETH’yi özel cüzdanlarda veya merkeziyetsiz protokollerde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

ethereum borsa

ETH fiyatı kritik destekten geri döndü

eth grafik

ETH fiyatı bugün 3.500 dolar civarındaki destek seviyesini test ettikten sonra yeniden yönü yukarı çevirdi. Bu rakam, 50 günlük üstel hareketli ortalama (EMA; kırmızı dalga), 0,5 Fibonacci geri çekilme seviyesi ve yükselen kanalın alt trend çizgisiyle örtüşüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner