Yükleniyor...

Kripto dünyasında 5 ünlü rapçinin yatırımları: Hangi altcoinler var?

Henüz emekleme dönemindeki kripto piyasası geniş kitleler tarafından benimsenmeye başladı.

memecoin iggy kripto

Henüz emekleme dönemindeki kripto piyasası geniş kitleler tarafından benimsenmeye başladı. Büyük insan topluluklarına hitap etmeyi başaran rap sanatçıları da bu yeni sektörde yatırımlar yapıyor. Bu yazımızda, rap müzik dünyasından beş dünya starının kripto ve NFT yatırımlarına göz atacağız.


Eminem

“Rap God”, “Superman”, “Mockingbird” ve “Stan” gibi parçalarıyla akıllara kazınan rap sanatçısı Eminem de rakipleri gibi kripto yatırımlarına sahip.

eminem

Eminem’in altcoin portföyü neredeyse bomboşken (sadece 50 dolarlık Ethereum – ETH) ünlü ismin ağırlıklı olarak NFT’leri tercih ettiği görülüyor.

Rap üstadı toplam değeri 55 bin 400 dolar olan 392 adet esere sahip. Eminem’in koleksiyonunun en pahalı parçası ise 45 bin dolarlık tahmini fiyatıyla Bored Ape Yatch Club #9055.


Iggy Azalea

Amerikalı ünlü rapçi Iggy Azalea, geçtiğimiz günlerde kripto dünyasında adından sıkça söz ettirdi. MOTHER adlı bir memecoin piyasaya süren Azalea, bir çok tartışmaya konu oldu. Sosyal medya kullanıcıları, içeriden haber alan yatırımcıların MOTHER coin üzerinden haksız kazanç elde ettiğini iddia etmişti.

iggy

Kısa sürede Gate.io, HTX ve MEXC gibi borsalarda listelenen MOTHER coin an itibarıyla 0,084 dolardan el değiştiriyor ve 84 milyon dolar piyasa değerine sahip.


Jay Z

Amerikalı rap sanatçısı ve iş adamı Jay Z, kripto yatırımlarına büyük önem veriyor. Sanatçının kripto cüzdanında 310 dolarlık Ethereum (ETH) bulunuyor.

jay z

Jay Z’nin NFT cüzdanında ise toplamda 162 koleksiyondan 613 parça yer alıyor. En pahalı eseri ise 108 bin dolarlık tahmini değeri ile CryptoPunk #6095.

Jay Z’nin kripto ve NFT yatırımlarının toplam değeri günümüzde 127 bin dolar.


Post Malone

Amerikalı şarkıcı ve rapçi Post Malone, kripto ve NFT yatırımlarında oldukça aktif. Sanatçının kripto cüzdanında 148 bin dolarlık Ethereum ve 18 bin 700 dolarlık ApeCoin (APE) bulunuyor.

post malone

Post Malone’un NFT cüzdanında ise toplamda 449 koleksiyondan 2384 farklı NFT yer alıyor. En pahalı eseri ise 53 bin dolarlık tahmini değeriyle Wolf #5290.

Post Malone’un kripto ve NFT yatırımlarının toplam değeri günümüzde 604 bin dolar.


Snopp Dogg

ABD ve dünyanın en ünlü rap sanatçılarından Snopp Dogg kripto ve NFT’lere uzun zamandır yaptığı yatırımlarla da tanınıyor. Ünlü ismin portföyünde toplamda 7 bin dolarlık Wrapped Ethereum (WETH), 5 bin dolarlık Ethereum (ETH) ve 550 dolarlık Litcoin (LIT) yer alıyor.

snopp dogg

52 yaşındaki rap duayeninin NFT portföyü ise dudak uçuklatıyor. Toplamda 1685 koleksiyondan 20 bin 837 adet dijital sanat eserine sahip olan Snopp Dogg’un en değerli eseri Destiny koleksiyonundan nadide bir NFT. Bu NFT’nin son satış fiyatı tam 800 bin dolar.

Dogg’un kripto ve NFT alanlarındaki toplam yatırımının maddi değeri günümüzde 3,95 milyon dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner