Yükleniyor...

Likit Restaking Protokolü Renzo, Hizmetlerini Genişletmek için 17 Milyon Dolar Topladı

Liquid Restaking protokolü olan Renzo, bugün 17 milyon dolarlık fon elde ettiğini duyurdu.

coinkolik

Liquid Restaking protokolü olan Renzo, bugün 17 milyon dolarlık fon elde ettiğini duyurdu. Renzo, günümüz itibarıyla yaklaşık 4 milyar dolar değerlemeye sahip. İki turda gerçekleşen fonlamanın ilk turu Galaxy Ventures, ikinci turu ise Nova Fund – BH Digital (Abu Dhabi merkezli) tarafından yönetildi. Bu, daha önce Maven11, Figment Capital ve Binance Labs aracılığıyla sağlanan 3,2 milyon dolarlık fonun ardından geldi. 

Restaking, Ethereum’da güvenliği ölçeklendirmek için hızla temel bir dayanak haline geliyor, ancak karmaşık, riskli ve pahalı olduğundan kullanıcı büyümesini engelliyor. EigenLayer üzerine inşa edilen Renzo, restaking’i erişilebilir ve kolay hale getirmek için inşa ediliyor ve yeni finansman turu restaking hizmetlerini genişletecek.

Renzo, EigenLayer ekosistemi için güvenli ve kullanıcı dostu bir arayüz görevi görerek AVS’yi (Aktif Olarak Onaylanmış Hizmetler) güvence altına alıyor ve süreci basitleştirip düğüm operatörleriyle güvenli entegrasyonlara izin verirken restaking ödüllerine erişiyor.

Kurucu Katılımcı Lucas Kozinski, “Restaking tüm varlıkları, ETH ve ERC-20’leri kapsayacak, ikili staking benimsenmesi arttıkça Renzo restaking için yerleşim katmanını inşa ediyor” dedi.

Renzo, kullanıcıların yerel ETH, stETH ve wBETH (LST’ler) yatırmalarına ve EigenLayer’a erişmelerine olanak tanır. Renzo, Eigenlayer’a sınırsız katılım sağlamak için Figment, P2P.org ve Hashkey Cloud tarafından desteklenen dağıtılmış bir Ethereum doğrulayıcı altyapısı çalıştırmaktadır.

Arbitrum, Base, Blast, Linea, Mode ve BNB Chain’den 100’den fazla DeFi entegrasyonu ile erişilebilir.  

Galaxy Ventures Genel Ortağı Will Nuelle, “Renzo, yalnızca restaking’e uyum sağlayan geleneksel staking protokollerinin aksine, sistemini temelde restaking’i göz önünde bulundurarak inşa ederek kendisini diğer protokollerden ayırıyor” dedi. “Renzo’yu diğerlerinden ayıran şey, hem yerel ETH’yi hem de Liquid Staking Token’ları (LST’ler) kabul etme konusundaki benzersiz yeteneğidir. Bu yetenek, Renzo’nun mevcut piyasa oyuncularıyla işbirliğini geliştirmesine olanak tanır ve katılımcılar için sorunsuz, kullanıcı dostu bir süreç sağlar.”

Renzo Hakkında

Renzo, en akıllı Liquid Restaking stratejilerine erişimi kolaylaştırmak ve genişletmek için oluşturulmuş EigenLayer’ın restaking merkezidir. Kurumsal sınıf düğüm operatörleri tarafından desteklenen Renzo, EigenLayer’da risk yönetimi ve ödül takibi için güçlü bir arayüz sunarken, Aktif Olarak Doğrulanmış Hizmetlerin (AVS) güvenliğini sağlamanın karmaşıklıklarını ortadan kaldırır. Renzo’nun en entegre Liquid Restaking Token (LRT) olan ezETH’i ile kullanıcılar, ödül kazanmak için daha fazla fırsatla EigenLayer (ve Ethereum) ekosistemlerine geniş bir şekilde erişebilirler. Kullanıcılar https://www.renzoprotocol.com/ adresini ziyaret ederek daha fazla kazanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner