Yükleniyor...

Bu altcoin’e Bitcoin bile engel olamadı: Soluksuz yükseliyor!

Bitcoin'in (BTC) son günlerde düşüş yaşamasına rağmen bazı altcoin'lerin sıyrılarak yükselişe geçmesi dikkat çekti.

bitcoin yükselis

Bitcoin‘in (BTC) son günlerde düşüş yaşamasına rağmen bazı altcoin’lerin sıyrılarak yükselişe geçmesi dikkat çekti.

Halving’e adım adım yaklaşan Bitcoin (BTC), volatiliteyi iyice artırmış durumda. Aylık kapanış öncesinde 71.300 dolarda fiyatlayan kripto paraların amirali, daha sonrasında ise geri çekilerek 69.500 dolara dayandı. BTC‘deki çalkantılı gidişattan dolayı pek çok altcoin destek seviyelerine çekilirken bir tane popüler ismin yukarı yönlü ivme yakalaması herkesi şaşırttı. Uzun bir süredir sessiz olan bu isim, Bitcoin’deki hareketliliğe rağmen yukarı yönlü trendini sürdürmeyi başarıyor.

Bitcoin’den (BTC) ayrışan altcoin’lere talep artıyor!

Halving’e yaklaşık olarak yirmi gün kalmasından dolayı tetikte olan altcoin’ler, gözünü iyice BTC’ye çevirdi. BTC’nin en ufak bir düşüşü, altcoin’lere zon anlar yaşatıyor. Özellikle de memecoin’lerdeki sert satışlar, bu gelişmeye bir örnek oldu. Bunun yanı sıra Bitcoin’deki düşüşleri umursamadan yükselişini sürdüren kripto paralar da olmadı değil. Bu kripto paraların başında Aptos (APT) geldi. Yatırımcısını haftalardır bekleten popüler coin, son günlerde BTC’ye göğüs gererek yükselmeyi bildi.

aptos apt coin

12 Dolardan bu yana neredeyse kesintisiz artış yaşayan APT, 19,30 dolardan satış baskısı görerek 16 dolara geri çekilmişti. Daha sonrasında ipleri tekrardan eline alan popüler coin, 17 doları geride bıraktı. BTC’nin değer kaybetmesine rağmen yukarı yönlü hareketini sürdüren altcoin, kendi boğasını yaşıyor diyebiliriz. Ayrıca, Nisan ayı içinde büyük duyrulara hazırlanan Aptos için beklentiler giderek artacak gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner