Yükleniyor...

Bu Analize Göre Bitcoin Bir Daha Asla 6.000 Dolara Düşmeyecek

Uzman finansal analist ve fon yöneticisi Timothy Peterson, Twitter hesabından iddialı bir tahminde bulunarak Bitcoin'in bir daha asla 6.

Bitcoin 1

Uzman finansal analist ve fon yöneticisi Timothy Peterson, Twitter hesabından iddialı bir tahminde bulunarak Bitcoin’in bir daha asla 6.000 dolara düşmeyeceğini söyledi.

Aynı zamanda kripto uzmanı da olan Peterson, bu iddialı tahminini Monte Carlo olarak bilinen finansal bir simülasyon tekniğini kullanarak yaptı. Monte Carlo Simülasyonu veya Monte Carlo Metodu, quantitative analiz yapılabilmesini ve bir karar alınabilmesi için bilgisayarda uygulanan bir matematik tekniğidir.

Simülasyon ile tercih ettiğiniz kararlara göre mümkün olan bütün çıktıları (en iyi ve en kötü senaryoları da içerecek şekilde) olasılıklarıyla beraber gösteriyor. Bitcoin fiyatını belirleyen düzenlemeler, talep ve rekabet gibi birçok faktör bulunuyor. Bazı piyasa analistleri fiyat tahmininde bulunmak, piyasalardaki risk ve belirsizliğin etkisini tahmin etmek için Monte Carlo simülasyonunu kullanıyor.

Peterson’nun grafiği de en iyi ve en kötü senaryoları içeren birden fazla durumu ortaya koyuyor. Grafikte, ağırlıklı olarak aylık bazda geçmiş verilere ve değişkenlere göre iki yıllık tahminde bulunuluyor.

Peterson, yaptığı analiz sonucunda Bitcoin’in bir daha asla 6.000 doları görmeyeceğini ve BTC/USD’nin bu seviyeye düşmesi durumunda yüksek düzeyde Bitcoin alımının yapılmasını tavsiye ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner