Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bu Bitcoin Rallisi Diğerlerinden Neden Farklı?

Bu Bitcoin Rallisi Diğerlerinden Neden Farklı?

ABONE OL:google-news

Bitcoin, 2020’de birçok kişiyi “kripto paraya inanan” birine dönüştürmeyi başardı. Bu yıl, inanılmaz bir dizi olaya sahne olurken, Bitcoin fiyatı lider kripto paranın kalıcı olduğunu doğruladı. Ancak Bitcoin geçmişte zaten 18.000 dolara veya 20.000 dolara yaklaşmıştı. Peki, bu artış neden bu kadar önemli?

Binance US CEO’su Catherine Coley, “… fiyattaki bu hızlanma büyük ölçüde 2017’de görmediğimiz gerçek kazanımlar ve tanınmadan kaynaklandı” dedi. Coley, 2017’de BTC’nin 34 gün içinde 6.775 dolardan 19.666 dolara ulaşarak %90 oranında bir kazanım elde ettiğini ancak bunun ani bir yükselişten kaynaklandığını söylüyor. Daha önce bu değeri görmese de Bitcoin bir dirençle karşılaşmadı.

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e İlgisi 

Bundan üç yıl sonra ise, kripto ekosisteminde büyük değişiklikler oldu. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ise, bu duruma hala anlam vermeye çalışıyor. Coley, Yahoo Finance ile yaptığı bir panel röportajında, kurumsal hazinelerin bilançolarına Bitcoin eklediğini ve Bitcoin ile ilgilenen makro yatırımcılar ile karşılaştığını söyledi. 

Sadece son birkaç ayda, birçok ünlü yatırımcının Bitcoin ile ilgilendiğine tanık olduk. Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i Kanada’da yeni bir Bitcoin fonu kuracağını açıkladı ve Square gibi devler rezervlerinde Bitcoin bulunduğunu söyledi. 

Milyarder Yatırımcılar Riskten Kaçınmak İçin Bitcoin’e Yöneliyor

Bazılarına göre, bu Bitcoin rallisinin bazı benzersiz özellikleri var. Bunlardan biri ise, ralliye öncülük eden kişilerin spekülatörler olmaması. Bill Miller ve Paul Tudor Jones gibi, Wall Street efsaneleri, devalüasyon ve enflasyon riski almak istemedikleri için altının dijital bir alternatifi olarak gördükleri Bitcoin’e yöneliyor.

Bitcoin piyasada ve yatırımcılar arasında değerli bir varlık olarak yerleştiği için özellikle ABD’deki düzenleyici kurumlar bu durumu yakından takip ediyor. Kripto para işletmelerinin karşılaştığı bazı engeller var. Raporlara göre, kripto para ile ilişkili firmalar aleyhine Jay Clayton Başkanlığı altındaki SEC tarafından 56 dava açıldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar