Yükleniyor...

DeFi Boğa Koşusu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Çarşamba sabahı güçlü bir geri dönüşün ardından, merkezi olmayan finans (DeFi) token'ları bir kez daha yükseliyor.

DEFI

Çarşamba sabahı güçlü bir geri dönüşün ardından, merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları bir kez daha yükseliyor. DeFi alanının en iyi kripto paraları geçen gün ciddi bir yükseliş  yaşayarak, piyasa değerine göre ilk 100’de en iyi performans gösteren kripto para birimleri haline geldi.

Bitcoin, 17.000 ila 18.500 dolar arasında konsolide etmeye çalıştığı için geçen gün temelde sabit kaldı. Konsolide olmaya devam eden BTC, doğal olarak altcoin’lerin daha fazla toparlanmasına izin verebilir.

En İyi DeFi Token’ları Ciddi Bir Yükselişte

En iyi DeFi token’ları Ethereum’dan altcoin’lere doğru bir kayma sırasında ciddi bir artış gösteriyor. SushiSwap’in SUSHI token’ının değeri son 24 saatte %20, son 7 günde ise %120 oranında artarak birkaç haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Kripto para, birincil rakibi ve türetildiği protokol olan Uniswap’teki teşvikler nedeniyle likidite değişiminden yararlanıyor. SushiSwap geliştiricilerinin yakında, kullanıcılar için ödünç verme hizmeti, kaldıraçlı alım satım ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için siparişleri sınırlama gibi bir dizi ürünü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yatırımcılar Uniswap’in pazar payını kararlı bir şekilde koruyacağını düşündüklerinden SUSHI, Eylül ve Ekim aylarında büyük ölçüde düşüş yaşadı. Ancak yönetişim kaygıları ve daha geniş bir DeFi ayı piyasası ile Uniswap likiditesi, hacimde olduğu gibi bir ölçüde düştü.

Yearn.finance’ın YFI token’ının değeri ise son 24 saatte %25 artarak, piyasa değeri açısından ilk 100 içinde en iyi performans gösteren ikinci kripto para oldu. Yearn.finance, SushiSwap gibi, yerel token’ının fiyatını ileriye doğru artıracak teknolojik yükseltmelerden geçiyor. Curve DAO Token, Uniswap, THORCHain, Waves, Synthetix Network Token ve daha fazlası gibi diğer coin’ler önceki gün ciddi bir artış yaşadı.

Ethereum’da da Artış Var

Her ne kadar son birkaç zamandır DeFi kripto paralarındaki güçlü ralliye rağmen, Ethereum’da ciddi bir hareket yaşanmasa da lider altcoin bugün 500 dolar seviyesini aşmayı başardı. Kripto para birimi son 24 saatte %8 oranında artış yaşadı.

Analistler hala ETH için önümüzdeki haftalarda yükseliş bekliyor. Bir analist aşağıda görülen tabloya atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Henüz BTC gibi parabolik koşusuna bile başlamadı, önümüzdeki birkaç hafta içinde hala büyük bir alan var, ayrıca büyük makro desteği, aşağı yönlü risk sınırların hemen altında. Hala tüm zaman dilimlerinde inanılmaz derecede yükseliş gösteriyor.”

ETH’nin ayrıca Aralık veya Ocak’ta Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden de faydalanması muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner