Yükleniyor...

Bu DeFi Kripto Para Birimi 4 Günde Yüzde 409 Oranında Arttı

Düşük kapasiteli bir DeFi kripto para birimi, sadece birkaç gün içinde %409 oranında yükseliş yaşadı.

defi kripto para birimi tendies tend yüzde 409 oranında arttı

Düşük kapasiteli bir DeFi kripto para birimi, sadece birkaç gün içinde %409 oranında yükseliş yaşadı. CoinGecko’ya göre, kendisini “yeni nesil otonom ve hiperinflasyonist para” olarak adlandıran yeni bir kripto para birimi olan Tendies (TEND), 30 Temmuz’da 0.1853 dolardan 0.1443 dolara yükseldi. Varlık, yazının yazıldığı sırada 0,774337 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para, Tether’i (USDT) ve merkezi olmayan oracle ağı ChainLink’i (LINK) aşarak önemli bir hacim kazandı.

Poloniex Duyurdu

Popüler kripto para borsası Poloniex, Tendies’i (TEND) geçtiğimiz hafta sonu listeleyeceğini açıkladı. Para birimi bunun üzerine yükseliş yaşadı. Bu projenin temelinde değer oluşturma amacıyla deflasyonist bir model ve kullanıcı bağlılığı yer alıyor.

Uniswap likidite havuzunda depolanan yaklaşık 9 milyon TEND’in %4’ü günlük olarak tüketilmekte. Tendies web sitesine göre, herhangi bir kullanıcı boşaltma işlemini başlatabiliyor. Aramayı yapan kullanıcı, tüketilen token’ların %1’ini alıyor.

Kalan TEND’ler ise iki adrese gönderiliyor. Bir adres, boşaltılan token’ların %51’ini yakıyor. İkinci adres, her üç günde bir en iyi 50 TEND sahibine dağıtılacak token’ların %48’ini alıyor. Süreç, yatırımcıları bonus almaya hak kazanmak için daha fazla TEND tutmaya teşvik etmek üzere tasarlandı.

Kripto para biriminin anonim geliştiricileri, Tendies’in sosyal bir deneyden başka bir şey olmadığını söylüyor ve önemli bir riskle piyasaya girdiğini ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner