Yükleniyor...

Efsanevi İsim Roger Ver, Bitcoin Cash’teki Üç Ana Problemi Vurguladı

Bitcoin.

bch cash

Bitcoin.com’un CEO’su ve bir Bitcoin Cash savunucusu olan Roger Ver, kısa süre önce üçüncü Bitcoin Cash yıldönümü açılış konuşmasını yaptı ve burada topluluk içinde daha fazla işbirliği için çağrıda bulunarak; hem iş hem de yazılım geliştiricilerinin önemini vurguladı.

Ayrıca ağda Mayıs ayında 25’ten 50’ye çıkarılan zincirleme işlem limiti ve onaylanmamış geçişlerin geri döndürülemezliği gibi bazı temel sorunlardan bahsetti:

“Bitcoin Cash ağında sorun olarak gördüğüm ana şeyler: 50 onaylanmamış işlem zinciri sınırı. Bundan kurtulalım; onaylanmamış işlemleri, bunun için en uygun konsensüs yöntemiyle mümkün olduğu kadar geri döndürülemez hale getirelim.”

Ver, konuşmasında, Bitcoin topluluğundaki iş geliştiricileri ve yazılım geliştiricileri arasındaki hakim düşmanlığa da yer verdi.

İş geliştiricilerle etkileşimde bulunmadan, bir ürün yeterince kullanıcı dostu olmayacaktır.

“İş geliştiricilerinin, kullanıcıların veya işletmelerin gerçekten ne tür şeyler isteyecekleri hakkında yazılım geliştiricileriyle konuşmasını sağlayalım.”

Bitcoin’in düşük performans gösterdiği bölüm olan ana akım benimsenmesi, Bitcoin Cash’in ana satış noktası olmaya devam ediyor, bu yüzden insanların gerçekten kullanmak istediği ürünlere ciddi bir ihtiyaç var.

Bitcoin Bağımsızlık Günü 

Ölçekleme tartışmasıyla başlayan iki yıllık Bitcoin iç savaşı, SegWit’i faaliyete geçiren kullanıcı tarafından etkinleştirilen yumuşak çataldan (UASF) memnun olmayanlar için Bitcoin Cash sert çatalının lansmanı ile 1 Ağustos’ta etkili bir şekilde sona erdi.

Bazı önde gelen Bitcoin maksimalistleri -Satoshi Nakamoto’nun kendisi olduğu söylenen Blockstream CEO’su Adam Back gibi- çatalın yıldönümünü BTC’nin Bağımsızlık Günü olarak kutluyor.

Bu arada Ver, Back’in beğenilerini kripto para birimi topluluğundaki linç kültürünün uygulaması olarak düşünüyor.

Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano ile yakın zamanda yayınlanan bir podcast’te Ver, tüm stoklarının çoğunu BCH’ye dönüştürdükten sonra mal varlığınınyarısını Bitcoin’de tuttuğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner