Yükleniyor...

“ETH 2.0’ın Her Yeni Aşaması Ethereum’u Olumlu Etkileyecek”

Ethereum (ETH), artan DeFi ve DEX talebinin bir sonucu olarak güçlü bir ivme yaşıyor.

eth 2.0 ethereum iyileşmesinde rol oynayacak

Ethereum (ETH), artan DeFi ve DEX talebinin bir sonucu olarak güçlü bir ivme yaşıyor. Stratejistler ETH 2.0’ın Ethereum’u olumlu yönde etkilemeye devam edeceğini söylüyor.

Ethereum, neredeyse her açıdan güçlü bir momentum yaşıyor. Ücretler ve işlem faaliyeti artıyor, ağ büyümesi hızlanıyor. Bir stratejist, ETH 2.0’ın ETH’nin etrafındaki duyarlılığı arttırmaya devam edebileceğini söylüyor. Asya merkezli bir girişim sermayesi şirketi olan Spartan Group’un kurucu ortağı Kelvin Koh şunları söylüyor:

“Ethereum’daki güçlü hareket, büyük bir katalizör olan ETH 2.0 lansmanı ile ilgili. Önümüzdeki 2-3 yıl boyunca ETH 2.0’ın her aşaması, Ethereum’u nihai durumuna yaklaştırıyor ve ETH için katalizör olacak.”

Ethereum blockchain ağı bir tıkanma belirtisi gösterdiğinden ETH 2.0’ın yaşattığı beklenti artmaya devam ediyor.

Stratejistler Neden Ethereum Konusunda İyimser?

Analistler yıllarca, merkezi olmayan uygulamaların (DApps) benimsenmesinde ölçeklenebilirliği ana barikat olarak kabul ettiler. Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokollerini içeren DApp’ler, zincir üzerindeki tüm bilgileri Ethereum blok zincirinde işler. İster bir ödeme isterse akıllı bir sözleşme olsun, her DApp kullanıcısı verileri işlem biçiminde gönderir. Ethereum’da yapılan bir işlemin ücreti gas olarak adlandırılan ve maliyetli olabilecek bir ücrettir. Önemli sayıda onaylanmamış işlem olduğunda, bu durum Ethereum ağının tıkanmasına neden olabilir. ETH 2.0, Ethereum’un madencilere bağımlılığını düşürdüğü için ağ tıkanma olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Sonunda, ETH 2.0 yayılırken madenciler ağdan aşamalı olarak kaldırılacak. ETH 2.0’da, kullanıcılar ETH’lerini “istifleyerek” verileri işleyecek. Buna karşılık, ETH 2.0 ödül sistemine dayalı teşvikler alacaklar.

Ancak, ETH 2.0 ölçeklenebilirlikte önemli bir sorunu çözdüğü için uygulanması da oldukça karmaşık bir yapı olarak ortaya çıkıyor. Sonuç olarak, ETH 2.0 geçmişte birkaç kez ertelenmiş ve beklentiyi de ciddi oranda arttırmıştır. ETH 2.0 başladığı zaman birçok stratejist, Ethereum’u olumlu yönde etkileyeceğine inanıyor.

Şimdilik, endüstri uzmanları ve stratejistler ETH 2.0’ın ilerlemesine ve Ethereum trendine olumlu tepki veriyor. DeFi ve merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) talebi artırmaya devam ettikçe, çeşitli veri noktaları blok zincirinin hızla büyüdüğünü gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner