Yükleniyor...

Ethereum Classic (ETC), Yüzde 51 Saldırısına Maruz Kalmış Olabilir

Kripto para madencilik şirketi Bitfly tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum Classic'in 3 bi 693 blokluk bir yeniden düzenleme (reorg) yaşadığı bildirildi.

ethereum classiyuzde 51 saldirisi

Kripto para madencilik şirketi Bitfly tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum Classic’in 3 bi 693 blokluk bir yeniden düzenleme (reorg) yaşadığı bildirildi. Yeniden düzenleme ile birlikte, blockchain’de yazılan geçmiş veriler değiştirilebiliyor.

Bitfly tarafından yapılan açıklamanın ardından, Ethereum Classic geliştirme ekibi (ETC Core) ve kripto para borsasın Binance tarafından böyle bir yeniden düzenlemenin gerçekleştiği doğrulandı.

Yapılan düzenlemenin bir saldırı neticesinde olduğuna dair herhangi bir bulgunun olmadığını belirten ETC Core, bir madencinin internet bağlantısını kaybetmesi ve bu sırada yaklaşık 3000 blok girmesi ile oluşan bir problem olduğunun ve kötü amaçlı bir saldırı olmadığını düşündüklerini ancak bu ihtimalin de olması durumunda da herhangi bir kaybın yaşanmadığı belirtildi.

Bitfly, ayrıca yaptığı açıklama kripto para borsalarının tamamına para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almaları tavsiyesinde bulundu. Çünkü bu durumun düşünüldüğü gibi yüzde 51 saldırısı olması durumunda, birçok mağduriyetin yaşanabileceği, bu tarz mağduriyetlerin gerçekleşmemesi için en sağlıklı yolun, para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulması olduğu belirtildi.

2019 yılının Ocak ayında benzer bir saldırı gerçekleşmiş ve saldırıyı yapan kişiler 219 bin 500 ETC çalmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner