Yükleniyor...

Bu Göstergeye Göre Bitcoin (BTC) Makro ‘Satın Al’ Sinyali Veriyor!

Bitcoin, son iki hafta içinde güçlü bir yükseliş yaşadı.

Bu Gostergeye Gore Bitcoin BTC Makro Satin Al Sinyali Veriyor

Bitcoin, son iki hafta içinde güçlü bir yükseliş yaşadı. Bir analist, özel göstergelerinden birinin son birkaç ay içinde üçüncü kez “satın al” oluşturduğunu belirtti. Bu gösterge, kritik geri çekilmeleri ve rallileri öngördüğü için önemlidir.

Bitcoin’den Makro Satın Alma Sinyali

Bitcoin, son iki hafta içinde güçlü bir yükseliş yaşadı. Ancak teknik eğilimler, coin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha da artabileceğini gösteriyor.

Bir kripto para tüccarı ve Youtuber, 28 Ekim’de bir grafik paylaştı. Grafik, son birkaç ayda önemli bir teknik göstergenin üçüncü kez “satın alma” oluşturduğunu gösteriyor. Bu, Bitcoin’in bir makro yükseliş trendine girmenin eşiğinde olduğunu gösteren tek sinyal değil.

makro satin al sinyali

Bu gösterge, kritik geri çekilmeleri öngördüğü için önemlidir. Şubat ayının en yüksek seviyelerine doğru bir satış sinyali yandı ve bunu 10.000 $’ın üzerinden 3.500 $’a doğru güçlü bir düşüş izledi. Gösterge ayrıca 2016-2017’deki bir önceki üssel rallide geri çekilmeler sırasında bir dizi satın alma sinyali yayınladı.

Bu, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda yükselmek için yer olduğunu gösteriyor. Ancak Bitcoin’in bir makro yükseliş trendine girmenin eşiğinde olduğunu gösteren tek sinyal değil.

Popüler bir kripto  para analisti olan Josh Olszewicz, bu tabloyu en son yükselişten önce aşağıda paylaştı. Bitcoin’in yakın zamanda bir günlük grafikteki Ichimoku Bulutu göstergesine göre yükseliş eğilimli bir TK Cross oluşturduğunu gösteriyor.

Olszewicz tarafından yapılan analiz, günlük Ichimoku Bulutu’nun tarihsel piyasa verilerine göre son derece pozitif bir isabet oranına sahip olduğunu gösteriyor.

Paylaştığı bir başka grafik, göstergenin 2013 rallisinden bu yana %80 isabet oranına sahip olduğunu gösterdi. Örneğin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara doğru yükselişten önce, Bitcoin buna benzer bir yükseliş geçişi oluşturmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner