Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Neden Düşüş Eğiliminde?

Chainlink (LINK), son üç yıldır en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor ve bu yıl Bitcoin'den %500'den daha iyi performans göstermeyi başardı.

chainlink neden dusuyor

Chainlink (LINK), son üç yıldır en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor ve bu yıl Bitcoin’den %500’den daha iyi performans göstermeyi başardı. Ancak yaşanan gelgitler sonucunda rüzgar tersine döndü ve LINK için uzun bir düşüş trendi sinyali ortaya çıktı.

Merkezi olmayan Oracle teknolojisinin düşüşe geçmesinin bazı nedenleri mevcut. Chainlink, şu an için hem USD çiftinde hem de BTC’ye karşı potansiyel olarak zirveye çıktı. Bitcoin’in yükseliş trendinin başlaması ile uzun süredir beklenen boğa koşusunun geleceği görüşü kripto para piyasasında hakim olmaya başladı. Bu sebeple diğer altcoin’ler ile birlikte LINK ve popüler DeFi projeleri de baskı altına girdi.

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin, bir kez daha tüm sermayeyi kendi bünyesine toplamaya başladı. Chainlink’in yükselişi 1 dolardan 20 dolar seviyesine kadar gelmiş olsa da, öngörülebilir gelecek için, en azından Bitcoin için bu yükseliş son bulmuş görünüyor.

Chainlink’in düşüş trendinin ilk sinyali, orta Bollinger Bantları hareketli ortalamasının haftalık kapanışta kırmızı mum yakmasıyla beraber başladı. Ardından, iki yön hareketi indeksi çizgisiyle, ortalama yön endeksi çizgisinin kesişmesi düşüş eğilimini işaret ediyor.

Yaklaşan ABD seçimlerinin gerçekleşmesi ile birlikte hali hazırda belirsiz bir halde bulunan piyasa üzerindeki sis bulutları dağılmaya başlayacaktır. Analistlere göre birçok yatırımcı seçimden sonra da bir değer deposu olarak ve güvenli liman olarak gördükleri altın, gümüş ve Bitcoin’e yönelecekler.

Bitcoin özellikle küresel bir salgın haline gelen Covid-19 sırasında, birçok bireysel ve kurumsal yatırımcı tarafından güvenli liman olarak kabul gördü ve birçok yatırım aldı. Bu yatırımların ilerleyen günlerde de artış göstermesi ve arz talep dengesi ile fiyatlanan lider kripto paranın yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner