Yükleniyor...

Circle CEO’su PayPal Hesabını Kullanarak Bitcoin Satın Aldı

Circle Kurucu Ortağı ve CEO'su Jeremy Allaire, kripto para topluluğunda PayPal hesabını kullanarak Bitcoin (BTC) satın al ilk kişilerden birisi oldu.

paypal ile bitcoin alim

Circle Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, kripto para topluluğunda PayPal hesabını kullanarak Bitcoin (BTC) satın al ilk kişilerden birisi oldu.

28 Ekim Çarşamba günü Allaire, PayPal’ın yakın zamanda duyurulan ve PayPal müşterilerinin doğrudan hesaplarını kullanarak kripto para alıp satmalarına izin veren hizmetini kullanarak 100 dolar değerinde Bitcoin satın aldığını gösteren bir tweet paylaştı.

Allaire verilen hizmetten oldukça memnun görünüyor ve bu hizmeti kripto para piyasası için “büyük bir kilometre taşı” olarak nitelendiriyor. Aslen bir XRP hayranı ve yatırımcısı olan Allaire, satın almış olduğunu BTC’yi bir donanım kripto para cüzdanına aktarmayacağını belirtti.

 

PayPal Holdings 21 Ekim’de kripto para birimi desteğini açıkladı

PayPal’ın basın açıklamasına göre PayPal Başkanı ve CEO’su Dan Schulman şunları söyledi:

“Dijital para birimlerine geçiş kaçınılmazdır ve finansal katılım ile birlikte erişim açısından da net avantajlar sağlıyor. Ödeme sisteminin etkinliği, hızı ve dayanıklılığı gibi etkenler, kripto para piyasasının daha da büyüyeceğine dair en önemli işaretler.”

“Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız, iki taraflı ağımız ve sıkı güvenlik kontrollerimiz, bu yeni değişim araçlarının kullanılabilirliğini arttırıyor.”

“Desteğimizi sunmak, küresel finans ve ticaretin geleceğinde dijital para birimlerinin oynayacağı rolü şekillendirmeyi anlamlı kılmak için, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları ve düzenleyicilerle birlikte çalışmaya hevesliyiz.” 

Allaire’in PayPal’ın bu yeni hizmetini bu kadar kısa sürede nasıl kullanabildiği henüz netlik kazanmış değil. Çünkü PayPal’ın başlangıçta hizmeti ilk olarak ABD’de başlatacağı ve lansmanın önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceği belirtilmişti.

Circle CEO’sunun PayPal üzerinden hiçbir işlem ücreti ödemeden Bitcoin satın alabildiğinin altını çizmek gerekiyor. Bunun nedeni, PayPal’ın “31 Aralık 2020’ye kadar kripto para birimi satın alırken veya satarken hizmet ücreti olmayacak” sözünü vermesidir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 13.096 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner