Yükleniyor...

Bu Grafiğe Göre Bitcoin 2 Yıl İçerisinde Rekor Seviyelere Ulaşabilir

Bitcoin 6 Haneli Fiyatlara Ulaşabilir Blockchaincenter’ın Bitcoin Gökkuşağı Grafiği yorumuna göre Bitcoin fiyatı 2 yıl içinde 6 haneli fiyatlara ulaşabilir.

Bitcoin 6 Haneli Fiyatlara Ulaşabilir

Blockchaincenter’ın Bitcoin Gökkuşağı Grafiği yorumuna göre Bitcoin fiyatı 2 yıl içinde 6 haneli fiyatlara ulaşabilir. Peki nasıl? Gökkuşağı grafiği bizlere, geçmiş Bitcoin fiyat hareketlerini göz önünde bulundurarak varlığın gelecekte potansiyel olarak nasıl performans gösterebileceğine dair bir fikir sunuyor. Bitcoin Gökkuşağı Grafiği’ne göre Bitcoin son boğa koşusunda maksimum kabarcık bölgesine henüz ulaşmamış gözüküyor. Önümüzdeki yıllarda yaşanabilecek olası bir boğa sezonunda ise Bitcoin’in Maksimum Kabarcık Bölgesi’ne ulaşacağı düşünülmekte. Bu grafiğe göre Bitcoin’in uzun vadede kırmızı renkle temsil edilen maksimum kabarcık bölgesine ulaşacağı 9 Ekim 2024’e kadar Bitcoin’in 626 bin 383 dolar değerine ulaşabileceği söyleniyor. Aynı zamanda grafik, mevcut kripto kışının bitmiş olabileceğini de gösteriyor. Özellikle Bitcoin’in yaklaşık 19 bin 500 dolar seviyesinde olduğu süreç mavi renkle temsil edilmiş. Yani grafiğe göre bu bölge alım bölgesi olarak gösterilmiş. Geçmiş Bitcoin davranışlarına bakıldığında, her Bitcoin halving yani yarılanması olduğunda fiyatın koyu kırmızı bandına yükseldiği görülüyor. Bununla birlikte, 11 Mayıs 2022’deki en son Bitcoin yarılanmasına göre, en yüksek fiyat koyu turuncu bandında durmuştu. Bir sonraki Bitcoin yarılanmasının 2024’ün ortasında gerçekleşmesi beklendiğine göre gelecekteki tahminleri kulak arkası etmemek önemli gözüküyor. 

Gökkuşağı Grafiği Nedir? 

Bitcoin Gökkuşağı Grafiği, Bitcoin’in uzun dönem fiyatını tahmin etmek için kullanılan eski araçlardan biridir. Sosyal medya platformu Reddit’te Azop adıyla anılan erken dönem bir Bitcoin yatırımcısı tarafından günlük volatilite göz ardı edilerek uzun dönemli fiyat hareketlerine bakmanın eğlenceli bir yolu olacak şekilde geliştirilmiştir. Grafik, kripto para piyasasında yatırımcıların farklı fiyat aralıklarında ne zaman alış veya satış yapacaklarına işaret edebilen piyasa duyarlılığını renkli bantlarla gösterdiği için gökkuşağı olarak adlandırılmıştır. Bu grafikte her renk farklı bir durumu ifade etmektedir. Örneğin Mavi renk Bitcoin satın almak için en iyi zamanı gösterirken koyu kırmızı renk ise Bitcoin’in olması gerekenden fazla değerlendiğini bu noktada Bitcoin alınmasının tavsiye edilmediğini gösterir. Gökkuşağı grafik bantlarının, geçmiş performanslara daha iyi uyması için zaman içinde ayarlandığını belirtmekte de fayda var. 

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin’in fiyatına baktığımızda son 7 günde bir miktar istikrar kaydettiği görülüyor. Coinmarketcap verilerine göre son 7 günde %2 haftalık kazançla fiyat hareketliliğini sürdüren Bitcoin 19 bin, 19 bin 500 bandı arasında fiyatlanıyor. İlerleyen günlerde Bitcoin fiyatının yükseliş yaşaması durumunda karşılaşacağımız ilk direnç seviyesi 20 bin 500 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu direncin aşılması durumunda 22 bin dolar ve 24 bin 300 dolar seviyeleri diğer direnç noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Olası bir düşüş senaryosunda ise sırasıyla 18 bin 200, 17 bin 600 ve 15 bin 900 dolar seviyeleri destek noktaları olarak gösterilebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner