Yükleniyor...
Sponsored

Ethereum Arzı Gas Ücretleriyle Orantılı Olarak Daralıyor

Merge güncellemesiyle yeni bir ağ yapısına geçen Ethereum (ETH), gas ücretlerinde yaşanan artışla beraber coin arzını daraltıyor.

Ethereum Arzi Gas Ucretleriyle Orantili Olarak Azaliyor

Merge güncellemesiyle yeni bir ağ yapısına geçen Ethereum (ETH), gas ücretlerinde yaşanan artışla beraber coin arzını daraltıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETH ağında çıkan yeni proje XEN Crypto, ağın yoğun kullanıma geçmesi nedeniyle yüksek gas ücretlerine neden oldu. Gas ücretlerinin artmasıyla beraber, popüler coin’in arzında düşüş gerçekleşti. Son 24 saatte yapılan işlemler neticesinde ETH arzı deflasyonist olmayı başardı.

Ethereum Arzı Azalıyor

Merge güncellemesiyle beraber beklentileri karşılayamayan ETH, son zamanlarda yaşanan ağ aktivitesiyle arz azaltmaya başladı. Ethereum ağı, Merge’den bu yana en uzun deflasyon dönemine girmiş oldu.

ETH ağ aktivitelerindeki işlem ücretini temsil eden gas ücretlerinin artması, deflasyon oranını yükselten etmen olarak öne çıktı. Ethereum tabanlı bir projenin airdrop başlatması, yoğun ilginin de neticesinde gas ücretlerini yükseltti. Kripto para yatırımcıları XEN token’e ücretsiz sahip olmak için ağ üzerinde yoğun işlem gerçekleştirdi. Ağdaki işlemlerin yoğunluğu, anlık gas ücreti artışına neden oldu.

XEC token’e olan ilgi, son 24 saat içinde yaklaşık 1.470 adet ETH’yi yakmayı başardı. Yeni projenin airdrop yapmasının da etkisiyle, ETH arzında azalma meydana geldi. Ethereum ağı aktif kullanım yaşarsa, yılda ortalama 1.25 milyon adet ETH yakımı gerçekleştirebilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x