Yükleniyor...

Bu Hafta Bitcoin’de (BTC) İzlenecek 3 Şey: Yarılanma, Hisse Senetleri ve Hash Rate

Bitcoin, tarihinin en hevesle beklenen anına yaklaşıyor ve piyasalar haftalarca süren kazanımlardan sonra bu heyecanı besliyor.

Bu Hafta Bitcoinde BTC İzlenecek 3 Şey Yarılanma Hisse Senetleri ve Hash Rate

Bitcoin, tarihinin en hevesle beklenen anına yaklaşıyor ve piyasalar haftalarca süren kazanımlardan sonra bu heyecanı besliyor.

Bitcoin (BTC) tarihi bir kavşaktan sadece birkaç gün uzakta, trader ve hodlers için önümüzdeki günlerde neler olacak? İşte önümüzdeki hafta piyasayı etkileyebilecek önemli faktörler.

Bitcoin Yarılanmasına Sadece 8 Gün Kaldı

Bitcoin analistleri bu hafta sadece bir konuya odaklanacak; Bitcoin yarılanması (halving). Teknik olarak “blok sübvansiyonu yarıya indirmek” olarak bilinen etkinlik, madencilere “yeni” Bitcoin blok arzı başına ödenen ödülün %50 düşürülmesini içeriyor.

Arzdaki bu %50’lik düşüş, özellikle önceki iki yarılanmanın tarihsel emsaline karşı alınan talep için hatırı sayılır etkiler oluşturmaktadır.

Etki, Bitcoin’in stok-akış fiyat modeli tarafından düzgün bir şekilde özetlenmiştir, bu da büyük fiyat hareketlerinin yarılanmadan 1-2 yıl sonra gerçekleşmesi gerektiğini düşündürmektedir.

BTC Henüz Hisse Senetleri İle Ayrışmadı

Bitcoin, büyük borsalardaki hareketleri izleyen bazı taklitçi fiyat davranışı sergilemeye devam ediyor. Pazar günü itibariyle, S&P 500 ve Dow Jones için vadeli işlemler %3 oranında değer kaybetti ve bu da BTC/USD için yeni bir fiyat düşüşüne dönüştü.

Coronavirus, ABD ve Çin’i karşı karşıya getirirken, ticaret kaygılarına yol açmaya ve duyguları karıştırmaya devam ediyor. ABD, virüsün Çin kaynaklı olduğuna dair kanıtlarının olduğunu açıkladı. Bu gelişmenin ayrıntıları bu hafta farklı senaryolara sebep olabilir.

Hash Rate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşıyor

Bitcoin’in ağ temelleri, karışık fiyat hareketine rağmen yukarı yönlü bir seyir izliyor. Hash oranı ve zorluk tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Zorluk 5 Mayıs’ta %1.4’lük mütevazı bir artış gösterecek ve yarılanmadan önceki son artış olacak.

Analistler Bitcoin’in her iki yöne de eşit uzaklıkta olduğunu düşünüyor, çünkü Bitcoin’in otomatik zorluk ayar mekanizması, fiat açısından BTC’nin değerine bakılmaksızın, tedarik oranının değiştirilmesini önlüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner