Yükleniyor...

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

Kripto para piyasası LUNA ve UST krizi eşliğinde bir düşüş dalgası yaşadıktan sonra belli bir yatay trend içerisine girdi ve bir süredir de bu şekilde devam ediyor.

Kripto para piyasası LUNA ve UST krizi eşliğinde bir düşüş dalgası yaşadıktan sonra belli bir yatay trend içerisine girdi ve bir süredir de bu şekilde devam ediyor. Bu açıdan geleneksel piyasalarla kıyaslandığında volatilitesi iyiden iyiye düşmüş durumda görünüyor. Peki böyle bir piyasada bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para hangileri?

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para: Yükseliş Beklenmeli mi?

1 – Bitcoin (BTC)

Lider kripto para, sektörün lokomotifi niteliğinde olduğundan bir noktada onu takip etmemek olasılıksız desek yanlış olmaz. Yazı itibari ile 29 bin dolar civarlarından işlem gören Bitcoin, uzun bir süredir 28 bin ve 31 bin dolar arasında seyrediyor ve bu seviyelerden balina alımlarının yoğunlaştığını da veriler doğruluyor. Son olarak Jindal isimli teknik analiste göre BTC’nin iyi bir yükseliş başlatabilmesi için 31.300 dolar seviyesindeki direnci aşması gerekiyor.

2 – Ethereum (ETH)

Altcoinlerin öncüsü olan Ethereum, bu noktada piyasa için hala belirleyici unsurlardan biri olmayı sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde lider altcoinde gelecek hareketlenmeler piyasanın genelini etkileyebilir. Ayrıca önceki yükseliş dönemlerinde de büyük altcoinler Ether’e benzer hareketler sergilemişti.

Ethereum

3 – Fantom (FTM)

Fantom son günlerde yatırımcılar tarafından mercek altına alındı ve bu bağlamda bir hacim artışı yakaladı. Son bir hafta içinde yaklaşık %17 yükselen kripto varlığı bu hafta hareketlilikleri sebebiyle yakından takip etmek isteyebilirsiniz. CryptoNode algoritmasını temel alan ilk kripto varlık olarak kendine ait bir ekosistemi var.

4 – Loopring (LRC)

Yerli yatırımcı tarafından da sevilen ve takip edilen Loopring – kısa adıyla LRC – sosyal ağlarını son dönemlerde oldukça başarılı bir şekilde kullanıyor ve topluluklarında ciddi bir artış göze çarpıyor. GameStop’un Loopring L2’de kendi cüzdanını başlatmasının haberiyle LRC yükselişe geçmişti.

Loopring

5 – Tron (TRX)

Geçtiğimiz günlerde yaşanan LUNA krizinin ardından Tron kurucusu Justin Sun, sıranın kendilerinde olabileceğini söyleyen bir tweet paylaşmıştı ve bu durum fiyata da yansımıştı. Fakat bu olayların durulması ile beraber son bir haftada %17 yükseliş kaydeden Tron, bu hafta takip edilmeye değer bir diğer kripto para gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner