Yükleniyor...

Bu İndikatör Bitcoin (BTC) için Satış Sinyali Veriyor

Bitcoin yeni yıla oldukça güçlü bir şekilde başladı ve yüzde 50 oranında değer kazanarak 10.

bitcoin al sat

Bitcoin yeni yıla oldukça güçlü bir şekilde başladı ve yüzde 50 oranında değer kazanarak 10.000 doların üzerine çıktı. Fakat bulunduğu seviyeyi koruyamayan lider kripto varlık bir çöküş sürecine girdi.

31 Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisini altına alan yeni tip koronavirüs sebebi ile küresel anlamda borsalar, altın ve kripto varlıklar ciddi bir çöküş yaşadı. 4.000 doların altına gerileyen BTC, ardından 7.000 dolar seviyelerine kadar çıktı ve lider kripto varlık yazım sırasında lider 6.700 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin bu fiyat hareketlerini gerçekleştirirken, Aralık 2017 ve 2018’de Bitcoin’in hem alt hem üst seviyelerini doğru olarak bilen TD Sequential İndikatörü son olarak 13 Şubat 2020’de satış sinyali vermişti. Bu sinyalin hemen ardından Bitcoin tek günde yaşadığı en büyük düşüş ile karşı karşıya kaldı ve yüzde 50’ye yakın değer kaybetmişti.

Aynı indikatör tekrardan sinyal vermeye başladı. Bu sinyallerin geçmişte olduğu gibi tekrardan doğru çıkması durumunda Bitcoin’de ciddi kayıplar yaşanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner