Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Neden Yükselemiyor? BTC ile 7.000 Doların Arasında Bulunan 3 Engel

Bitcoin Neden Yükselemiyor? BTC ile 7.000 Doların Arasında Bulunan 3 Engel

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) iki hafta önce yaptığı büyük düzeltmeden sonra yavaşça değer kazandı. Şimdi 7.000 doları kırmak için uğraşıyor ancak bir dizi faktör bu önemli fiyat çizgisini kırmasını önlemeye devam ediyor.

Küresel Piyasalardaki Belirsizlik

Tüm emtia piyasaları son birkaç haftada sarsıldı. Fiyat düşüşleri yatırımcılar için bir fırsat olarak görülmektedir ancak daha fazla oynaklıktan (volatilite) korkuluyor. İronik olarak, son birkaç gün içinde Bitcoin fiyatında yaşanan toparlanmalar bu korkuyu daha da arttırdı çünkü genellikle bu tür hareketleri geri çekilmeler takip eder. Bu bağlamda, Bitcoin’in son çöküşten sonra yavaş bir iyileşme yaşayan değerli metaller veya hisse senetlerinden farklı olmadığı anlaşıldı.

Bitcoin dün 7.000 dolarlık bariyere yaklaştı ve bu durum da çok sayıda kripto alıcısının fiyatı daha da yükseltmek için istekli olduğunu gösteriyor. Ancak birçok yatırımcının Bitcoin fiyatının bir kez daha çökebileceği korkusunu yenmesi gerekiyor.

Nakit Bitcoin’den Güçlü

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Seçkin Kripto Topluluğundan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Ülkeler COVID-19 salgınının bir sonucu olarak ekonomilerinin neredeyse kapandığını gördüler. Hızlı nakit ihtiyacı olan öfkeli insanlar Bitcoin dahil tüm varlıklarını toplu olarak elinden çıkardı.

Aynı şekilde, mali açıdan istikrarlı kalan yatırımcılar bile gelecekteki ekonomik zorluklardan korktukları için Bitcoin satın almakta tereddüt ediyorlar. Basitçe söylemek gerekirse, insanlar faturalarını ödemekten endişe duyduklarında paralarını yastığının altında saklarlar.

Finansal rahatlama sağlamak için acele eden hükümetler, bu korkuların çoğunu azaltacağı için Bitcoin’e muazzam bir destek verebilir. Bu teşvik paketlerinden en iyisi ABD Kongresi tarafından 2 trilyon doların piyasaya enjekte edilmesi. Böylesine büyük bir paranın dağıtılması Bitcoin’in değeri için şüphesiz iyi olacak bir harcama dalgasının kıvılcımına yol açacak.

Potansiyel Yatırımcılar Panik Halinde

35 yaşın altındaki kişiler özellikle gelişmiş dünyadaki en büyük kripto yatırımcı grubunu temsil etmektedir. Birçoğu, günlük rutinlerindeki son kesintiye hitap ettiği için kripto piyasasına olan ilgilerini duraklattı. Sayısız genç, yetişkin ve aile değiştirilmiş çalışma yükümlülükleri ile mücadele etmekte zorlanıyor. Ayrıca, milyonlarca üniversite öğrencisi kampüslerinden ayrılmak zorunda kaldı.

Bu bireylerin Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamadan önce normal yaşamlarına dönmeleri gerekiyor. İyi haber şu ki, mevcut küresel sağlık krizi ortadan kalktığında şüphesiz birçok kişi Bitcoin almaya istekli olacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

825BeğenenlerBeğen
276TakipçilerTakip Et
13,078TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar