Yükleniyor...

Bu Kripto Paralar Uluslararası Ödemeleri Büyük Ölçüde Değiştirecek

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda uluslararası ödeme sektöründe devrim yaratacağını ifade etti.

odeme

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda uluslararası ödeme sektöründe devrim yaratacağını ifade etti.

Alden, gelecekte küresel ödemeler için kullanılacak kripto varlıklarından bazılarının Bitcoin (BTC) ile özel ve halka açık stablecoin’leri içerdiğini söylüyor.

“Uluslararası ödemeler, önümüzdeki on yıllarda, önceki on yıllarda olduğundan çok daha farklı görünecek. Düzenlenmiş stablecoin’ler, denizaşırı stablecoin’ler, merkez bankası dijital para birimleri, BTC vb.”

Makro yatırım stratejisti, Myanmar’da yerel kullanım için resmi para birimi olarak Tether (USDT) stablecoin’i tasarladığına dair yayınlanan haberler hakkında da konuştu:

“Çin medyası, Myanmar hükümetinin artık Çin ile sınır ötesi ticarette yuan kabul edeceğini, Bloomberg ise Myanmar hükümetinin Tether USD’yi kabul edeceğini bildiriyor. Tether, finansal güvenlik sağlamak için kripto para biriminin potansiyellerinin çok ötesine geçiyor.”

Yılın başında Alden, Bitcoin’in Lightning Network’ünün ödeme endüstrisindeki öneminin hafife alındığını söyledi. Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin üzerinde, mümkün olandan daha hızlı ve daha ucuz işlemlere olanak sağlayan ikinci katman bir teknolojidir.

“Bence insanlar, Lightning Network’ün önümüzdeki beş yıl içinde ödeme endüstrisi için potansiyel önemi konusunun henüz farkında değil. BTC taban katmanı ücretleri arttıkça Lightning Network daha önemli hale geliyor. Uygulamalar/yardımcı program kritik bir kitleye ulaşmaya başlıyor ve likidite artabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner