Andreessen Horowitz Anketine Göre ABD'de Kripto Para Yatırımcılarının Çoğunluğu Demokratları Destekliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Andreessen Horowitz Anketine Göre ABD’de Kripto Para Yatırımcılarının Çoğunluğu Demokratları Destekliyor

Risk sermayesi devi Andreessen Horowitz'in yeni bir anketine göre, kayıtlı seçmenler arasındaki ABD'li kripto yatırımcılarının çoğunluğu bir siyasi partiyi diğerine tercih ediyor.

person placing its vote box

Risk sermayesi devi Andreessen Horowitz’in yeni bir anketine göre, kayıtlı seçmenler arasındaki ABD’li kripto yatırımcılarının çoğunluğu bir siyasi partiyi diğerine tercih ediyor.

A16z olarak da bilinen Silikon Vadisi merkezli firma, 1 Aralık – 3 Aralık tarihleri ​​arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde 2191 kayıtlı seçmenle çevrimiçi anket yapan veri istihbarat şirketi Morning Consult’u anket için görevlendirdi. Ankete katılanların beşte biri kripto para birimine sahip olduğunu söyledi. Bu kripto para sahipleri grubunun %61’i 2020 seçimlerinde Demokrat aday olan Başkan Joe Biden’a oy verdiğini söylerken, sadece %32’si Cumhuriyetçi aday eski Başkan Donald Trump’a oy verdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ek olarak, kripto para sahipleri Demokrat Parti’de önemli ve büyüyen bir seçim bölgesi oluşturuyor. Kendi kendini tanımlayan Demokratların yüzde yirmi altısı kriptoya sahip olduklarını bildiriyor.

Ankete katılanların yaklaşık %80’i, “Web3’ün genişlemesini destekleyen” bir adayı destekleme olasılıklarının daha yüksek olacağını söyledi ve ankete katılanların %64’ü “dijital varlıklar finansın geleceğidir” ifadesine katıldıklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x