Yükleniyor...

Charles Hoskinson, En İyi Kripto Varlıkları Düşerken Cardano’da Yaşananları Yorumladı

Charles Hoskinson, akıllı sözleşme platformu Cardano'nun (ADA) düşen fiyatına rağmen temellerinin güçlü kaldığını söyledi.

hoskinson

Charles Hoskinson, akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA) düşen fiyatına rağmen temellerinin güçlü kaldığını söyledi.

Input Output Hong Kong (IOHK) ve Cardano kurucusu, CEO’su Charles Hoskinson, “ask me anything” oturumunda ADA’nın çeşitli metriklerini inceledi ve her birinin son iki yılda önemli bir büyüme kaydettiğini söyledi.

“İyi haber şu ki, 1 Ocak 2020’den 31 Aralık 2021’i kapatacağımız tarihe kadar Cardano’nun sağlığı hakkında ele alabileceğimiz her bir ölçüm, son 24 aydaki her ölçüm, şu andan itibaren kesinlikle istisnai oldu. Stake edilen ADA miktarına, aktif kullanıcı miktarına, katalizör katılımına, sosyal sinyallere, Reddit, Telegram ve diğer şeylerde hesap oluşturmaya, Cardano’daki gerçek işlem hacmine, Cardano kullanımının büyümesine ve faydasına, Cardano için biçimlenen DApp ekosistemi, hatta risk sermayesi yatırımı bile. Anlamlı veya başka türlü ölçebileceğiniz her metrik iyileşti. İyileşmeyen bir tane metrik yok.”

Hoskinson’ın yorumları, Cardano’nun fiyatının Eylül ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 dolara ulaşmasından bu yana düşüş eğiliminde olmaya devam etmesinin ardından geldi. Yazının yazıldığı sırada ADA, 1.27 dolardan işlem görüyordu.

Cardano yaratıcısı, yedinci en büyük kriptonun hala dijital varlık alanındaki liderlerden biri olduğuna inandığı için ADA’nın fiyat hareketinin sadece “kuru gürültü” olduğunu vurguluyor.

“Kuru gürültü, bunların hepsinin var olmadığına veya bunun bir fantezi olduğuna inanmanızı sağlar çünkü aradan 10 yıl geçer ve o zamana kadar tüm ağ etkisi kaybolur. Ancak gerçekten dikkat eden insanlar, ekosistemdeki çoğu projeden daha hızlı geliştiğimizi anlıyor. Birçok durumda hala bir numarayız.”

Hoskinson, gelecek yıl Cardano’nun neler beklediğini “Hızlanan çok önemli güncellemeler var. Çekirdekte daha fazla ademi merkeziyetçilik gerçekleşiyor ve gelecek yıl çok ciddi endüstri lideri açık kaynak projesinin oluşumunu göreceğiz, ki bence bu çok ciddi bir açık kaynak projesidir. Açık kaynak bürokrasisi ve açık kaynağın yönetimi doğru yapıldı ve yüzlerce olmasa da onlarca şirketin yüksek katılımı için inşa edildi” ifadeleriyle anlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner