Yükleniyor...

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin, Arjantin Eski Başkanı ile Buluştu

Ethereum'un kurucu ortağı, Arjantin'e beklenmedik bir ziyarette bulundu ve eski başkan Mauricio Macri ile bir araya geldi.

7fd6c8e52a252b69bf34306bd25949c0

Ethereum’un kurucu ortağı, Arjantin’e beklenmedik bir ziyarette bulundu ve eski başkan Mauricio Macri ile bir araya geldi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde, projenin ana ağ lansmanının birinci yıldönümünü kutlamak için web3 protokolü The Graph tarafından Buenos Aires’te düzenlenen bir kripto etkinliği sırasında Arjantin Devlet eski Başkanı Mauricio Macri ile özel bir toplantı yaptı.

Macri tarafından yayınlanan tweet’e göre, ikisi kripto ve blockchain tarafından sunulan fırsatları tartıştı. Ethereum’u yüzyılın “en yenilikçi” merkezi olmayan teknolojilerinden biri olarak nitelendirdi.

Fintech ve kripto girişimcileriyle yaptığı bir toplantıda ise Buterin, Santiago Siri tarafından geliştirilen evrensel temel gelir için bir kimlik doğrulama sistemi olan Proof-of-Humanity hakkında olumlu konuştu.

JP Morgan’dan bir isim Tomi Pierucci ve bankacılık devinin Arjantin kıdemli ülke yetkilisi Gómez Minujin de etkinlikte hazır bulundu. Öğle yemeğinde Buterin, Arjantin Milli Takımı’nın “10” numaralı bir formasını aldı. Forbes, protokolün marka tanınırlığının Buterin sayesinde Arjantin’de büyük bir artış yaşadığını söyledi.

84444181

27 yaşındaki kripto Buterin, tatilinin bir parçası olarak kendi başına Arjantin’e geldi. Üç aydan fazla bir süredir Latin Amerika’yı geziyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner