Yükleniyor...

DeFi Protokolü Grim Finance Hacklendi, 30 Milyon Dolarlık Kayıp

DeFi protokolü Grim Finance, bugün hacklendi.

hack 1

DeFi protokolü Grim Finance, bugün hacklendi. Fantom Opera üzerine kurulmuş Akıllı Verim Optimizasyon Platformu olarak bilinen Grim Finance, Twitter hesabı üzerinden hacklendiğini ve 30 milyon doların üzerinde kayıp yaşadığını aktardı.

30 Milyon Dolarlık Büyük Kayıp

İleri düzey bir hack saldırısıyla karşı karşıya kalan Grim Finance ekibi, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“Saldırgan, kötü amaçlı bir token sözleşmesine girerek kasa stratejimizden BeforeDeposit() başlıklı işlevi kullanarak saldırı düzenledi.”

Hack ile ilgili daha fazla araştırma yapan ekip, bu saldırının kısa analizini yaptı.

Güvenlik araştırmacısı Vahe Karapetyan söz konusu analizi kısa ve öz bir şekilde özetledi.

Grim Finance’in, Bir Sonraki Adımı Ne Olacak?

grim finance hack

Grim Finance, daha fazla saldırıyı önlemek için tüm vault’ları (kasa) durdurdu. Ekip, birkaç kasanının açılacağını ve kullanıcıların paralarını çekebileceğini aktardı.

Fakat hacker kasa sistemini kötüye kullandığından Grim Finance tekrardan hacklenebilir. Bu sebepten, kasalar ve yatırılan fonların riskte olduğu ifade ediliyor. Ekip, suçlanan saldırgan hakkında bir uyarı oluşturmak ve adresi vurgulamak için şunları paylaştı;

“Daha fazla fon transferini potansiyel olarak dondurmak için Circle (USDC), DAI ve AnySwap ile iletişime geçildi ve saldırganın adresi hakkında bilgilendirildi.”

Grim Finance (REAPER), %74,09 Oranında Düşüş Yaşadı

veri 4

Yazı yazıldığı sırada Grim Finance’ın yerel tokeni REAPER büyük bir düşüş yaşadı. Son 24 saat içinde %69 oranında düşüşe geçti. Büyük düşüşün ardından REAPER, 0.01321929 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner