Bu Metriğe Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselişe Hazır! • Coinkolik
Yükleniyor...

Bu Metriğe Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselişe Hazır!

Bitcoin fiyatı, Çin'in en büyük kripto para biriminin varlığını üzerine inşa ettiği Blockchain teknolojisini destekleyeceği haberlerinden hemen sonra üçüncü en büyük günlük yükselişi yaşadığından beri istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Bu Metriğe Göre Bitcoin BTC Fiyatı Yükselmeye Hazır

Bitcoin fiyatı, Çin’in en büyük kripto para biriminin varlığını üzerine inşa ettiği Blockchain teknolojisini destekleyeceği haberlerinden hemen sonra üçüncü en büyük günlük yükselişi yaşadığından beri istikrarlı bir şekilde düşüyor. Nitekim dikkate değer sosyal medya metriğine göre, Bitcoin fiyatı Çin’den gelen haberlerle başlayan pump kadar güçlü bir yükselişe hazır olabilir.

Analistlerin geleneksel veya dijital bir varlığa olan yatırımcı ilgisini saptamak için bakabilecekleri bir dizi faktör bulunuyor. Temelleri incelemek ilk ve en önemli faktör iken, temellerin incelenmesini teknik analiz için fiyat grafikleri izliyor. Yatırımcıların duygu durumunu temsil eden bir diğer önemli faktör ise duyarlılıktır. Duyarlılığın doğru bir şekilde ölçülmesi zor olabilir ancak sosyal medyanın ortaya çıkmasıyla bir varlığa gösterilen duyarlılık seviyesinin belirlenmesi mümkün hale gelmiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital varlık veri sağlayıcısı TIE’den gelen verilere göre, tweet-sentiment veya sosyal medya platformundaki Bitcoin ile ilgili Twitter etkinliklerinin sayısı en son Çin pump’ında görülen seviyeye ulaştı.

Ekim ayının sonuna doğru Bitcoin fiyatında tarihi bir ralli yaşandı ve bir saatten daha kısa bir sürede 7.300 dolardan 10.500 dolara gelindi. Ancak büyük ralli eski desteğin düşüş eğiliminden başka bir şey değildi ve Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Ancak tweet-sentiment metriğinin bir kez daha yükselmesiyle birlikte fiyat Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in açıklamaları takip ettiği gibi hareket edecek olursa başka bir güçlü ralli yaşanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x