Yükleniyor...

Dev Ripple Balinası Yaklaşık 50 Milyon XRP’yi Taşıdı!

26 Kasım 2019'da dev bir XRP balinası 49.

Ripple XRP

26 Kasım 2019’da dev bir XRP balinası 49.999.996 XRP’yi (11 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp’a taşıdı. Transfer, aşağıdaki cüzdanlar arasında Ripple Blockchain’inde 08:41:21 UTC’de gerçekleşti:

  • r38DNbMu9bzaGzo6iPBK7LTTDRfPx3byFd
  • rDsbeomae4FXwgQTJp9Rs64Qg9vDiTCdBv

Yatırımcılar Ripple’ın XRP’sinden Kaçıyor!

Transfer için 0,000045 XRP gibi son derece düşük bir işlem ücreti ödendi. XRP, düşük maliyetli ve yüksek işlem hızı ile ünlü olsa da sürekli değer kaybetmesinden dolayı birçok yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı.

Ripple topluluğunun öfkeli üyeleri, XRP’nin fiyatının yükseleceği konusunda umutlarını kaybetmiş durumdalar. Birçok üye token’ın büyük bir düşüş yaşayabileceğini inanırken, bazıları 10 sente kadar düşebileceğini ileri sürüyor. Dahası, bazıları topluluk üyelerini XRP’lerini satarak Bitcoin (BTC) almaya davet ediyor.

Swell, XRP Fiyatını Etkilemedi

Token, son 24 saat içinde yüzde 0,91 gibi değer artışı görmesine rağmen değerinde herhangi bir radikal değişiklik gösteremedi. Bu yazının kaleme alındığı sırada XRP CoinMarketCap’e göre en iyi 100 kripto para biriminden üçüncüsü olmaya devam ediyor ve 0,22 dolardan işlem görüyor.

Ripple’ın her yıl düzenlediği konferansı Swell 2019’un bu yıl XRP’nin fiyatını etkilemediğini belirtmek gerekiyor. Şimdiye kadar analistler her yıl düzenlenen Swell konferansının XRP’nin ticari değeri üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanıyorlardı.

XRP’nin ihraççısı Ripple, uluslarası para transferi şirketleri ile çeşitli ortaklık anlaşmaları yapıyor ancak şimdiye kadar hiçbir anlaşma ciddi anlamda XRP fiyatını yukarı yönlü etkileyebilmiş değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner