Yükleniyor...

Bu Sefer Tersi Oldu: 133 Dolar Göndermek İçin 2.5 Milyon Dolar Transfer Ücreti Ödedi!

Ethereum (ETH) üzerinde gerçekleştirilen bir işlem şaşkınlığa sebep oldu.

Ethereum

Ethereum (ETH) üzerinde gerçekleştirilen bir işlem şaşkınlığa sebep oldu. Kullanıcı, 133 dolar tutarında, 0.55 ETH’lik bir işlem için transfer ücreti olarak tam tamına 2.598.049 dolar ödedi. İşlemde bir hata olduğu düşünülürken, madenci SparkPool da ödenen ücreti dondurduklarını bildirdi.

AVA Labs CEO’su Emin Gün Sirer de konuya değindi ve bunun nadir bir vaka olduğunu söyledi. Emin Gün Sirer, API işlemi ile gönderilmek istenen esas tutar ve işlem ücretinin yer değiştirilebileceğinden bahsetti.

Ethereum Cephesinde Durum

9 Haziran itibariyle, ortalama Ethereum ücreti sadece 0.57 dolardı ki bu, kişinin göndereceği miktarla kıyaslanınca gerçekten az gözükmektedir.

2.5 milyon dolarlık transfer ücretine benzer bir işlem, 160.000 dolar karşılığında sonsuz miktarda Ethereum tabanlı Synthetix Ağ Token’ı (SNX) göndermeye çalışan biri tarafından yapılmıştı.

Bu tarz işlemler daha önce de Bitcoin ağında gerçekleşmişti, bir kullanıcı sadece 0.0001 BTC göndermek için 291 BTC’lik (mevcut fiyatlarla 2.8 milyon dolar) transfer ücreti ödemişti.

Gerçekten Yanlışlıkla Mı?

Bu şaşırtıcı olay hakkında farklı iddialar da ortaya atılmıyor değil. Bu işlemin vergi kaçırmak sebebiyle yapıldığı ve bu ücretin daha sonra madencilerden istenmesiyle kanunların dolanılacağı yine konuşulanlar arasında.

Daha önce de işlem ücretlerini donduran maden havuzu SparkPool, şimdi bu sorunu araştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner