Yükleniyor...

Bitcoin Kısa Süreliğine 10.000 Dolar Seviyesine Dokundu!

Bitcoin (BTC) kısa zaman önce 10.

bitcoin 10000 dolar

Bitcoin (BTC) kısa zaman önce 10.000 dolarlık kritik fiyat noktasına ulaştı. Borsalarda 9.999 dolar seviyesine kadar yükselen lider kripto varlık, aniden büyük bir kırmızı mum yakarak 300 dolar değer kaybetti ve 9.700 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’in fiyatı şimdi yeniden toparlanıyor ve yazım itibari ile 9.883 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin 12 Mart tarihinde yaşanan ve kripto piyasalara “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi günden sonra, kaybettiği tüm değerleri geri kazandı ve bugün 10.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak şu an, bugün başladığı değere tekrardan geri döndü.

Yaşanan bu dalgalanma kurumsal tüccarların yoğun ilgisi sebebi ile gerçekleşti. Fidelity tarafından sağlanan verilere göre, kurumsal yatırımcıların üçte biri şu anda Bitcoin’e sahip. Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, Bitcoin sahibi olmak isteyen kurumsal yatırımcılara hizmet sağlamak adına, kripto türevleri platformu Bakkt ile iş birliği yapıyor ve Bitcoin milyonerlerinin sayısı her geçen gün artış gösterdiğini belirtiyor.

Bir aydan uzun bir sonra bugün ilk kez 10.000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, bu yıl ilk olarak 8 Mayıs tarihinde 10.036 dolar seviyesine yükselmişti ve iki gün sonra 8.279 dolar seviyesine geri çekilmişti. Geçmişte de birkaç kez gördüğümüz gibi, Bitcoin için 10.000 dolar direnci oldukta kritik bir seviye. Önümüzdeki haftalarda da boğaların Bitcoin’i güvenli bir şekilde bu direncin üzerine getirip getiremeyeceği belirsizliğini koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner