Yükleniyor...

Bu Üç Kripto Para, Yıl Sonunda 500 Dolara Ulaşabilir

2017'nin sonlarında bir dizi altcoin dört haneli fiyat bölgesine doğru Bitcoin'i takip etmişti.

bu üç kripto para yıl sonuna kadar 500 dolara ulaşabilir

2017’nin sonlarında bir dizi altcoin dört haneli fiyat bölgesine doğru Bitcoin’i takip etmişti. Bu tür kripto paraların piyasa performansı, ilgili ekiplerinin çabalarına ve onlara anlamlı değerleme sağlayan fonksiyonel kullanıma bakıldığında şaşırtıcı değildi. Bu yazıda da, yıl sonuna kadar 500 dolara ulaşma şansı yüksek olan üç kripto para birimini sizlere anlatacağız.

Dash (DASH)

Dash, herkese finansal özgürlük sağlamak için merkezi olmayan ödeme çözümlerini kullanan dijital bir varlık. Latin Amerika’da, özellikle Venezüella’da benimsenme oranı muazzam ve bu durum varlığın yükselmesi için iyi bir zemin hazırladı. Önemli metriklere bakıldığında altcoin, 2020’nin ilk çeyreğinde Bitcoin ve Bitcoin Cash’den daha olumlu bir davranış kaydetti.

Günlük işlem, 2019’un ilk çeyreğinden iki katına çıkarak büyük bir büyüme kaydetti. Ayrıca, yüklü mobil cüzdanlar, 2020’nin ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 101 bine yükseldi. Flipside, Dash projesini “A” olarak derecelendirdi, çünkü varlık temelleri yılbaşından bu yana %4.17 ve pazar %7.87 oranında büyüme kaydetti.

Venezuela’daki Dash cüzdanını kullanan aktif android cihazlarda %562’lik bir artış oldu ve bu da fiyatın önceki yılın düşük seviyesinden hafif bir büyüme kaydetmesini sağladı. Dash bir zamanlar 500 doların üzerinde işlem görüyordu ve olumlu istatistiklerle tekrar bu fiyat bölgesine geri dönmesi muhtemel.

Ethereum (ETH)

Ethereum, merkezi olmayan uygulamasıyla akıllı sözleşme işlevselliği ve dApps sağlıyor. Cardano ve Tron severler akıllı sözleşmelerin lideri olarak Ethereum’u tahtından indirmeye çalışırken sert bir rekabet yaşandı. Bununla birlikte, Ethereum, çok beklenen Ethereum 2.0 ile yükselebilir.

İlginç bir şekilde ETH’nin fiyatı takılı kalmış gibi görünüyor, ancak temel eğilim ve zincirdeki temel metrikler rekor kırıyor. DeFi’de kilitlenen toplam değer, yılın başından bu yana %300’ün üzerinde bir artış göstererek 3 milyar doların üzerine çıktı.

DeFi kullanıcıları 300 bine yükselirken haftalık DEX hacmi de 500 milyon dolara yükseldi. Neredeyse her şey 2020’de Ethereum için olumlu bir yörüngede yer aldı. ETH fiyatı en son Temmuz 2018’de 500 dolara ulaşmıştı ancak artan piyasa temelleri, varlığın bu yıl bir kez daha aynı fiyat bölgesine yükselme olasılığının olduğunu gösteriyor.

Zcash (ZEC)

Saydam işlemler için seçenekler sunan merkezi olmayan ve gizlilik odaklı bir dijital varlık olan Zcash, dört haneli fiyat bölgesine girme şansı sunan başka bir varlık. Zcash’in 2019’daki ciddi piyasa geri çekilmesi sırasında, Zcash geliştiricilerini finanse eden belirsizliklerin projenin büyümesini olumsuz etkilediği söylendi. Bununla birlikte, Zcash iyileştirme teklifi, projenin gelişimini finanse ederek destek sağlamayı kabul eden topluluk ile onaylandı.

Projenin sürekli finansmanı için, blok madenciliği ödülü madenciler ve şu ana kadar fiyatı üzerinde iyi bir etkisi olan “Dev Fonu” arasında paylaştırılacak. 2020’nin ilk çeyreğinde Zcash performansı olumluydu ve varlığın geçmişte olduğu gibi 500 dolar fiyat seviyesine doğru bir hareket göstermesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner